Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tallinna linna teenetemärk praost Tammsalule

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Jaan Tammsalu teeneid pealinna heaks on tähele pandud.  Sirje Semm    Tunnustuseks pealinnale osutatud eriliste teenete eest antakse Tallinna linna päeval, 15. mail 19 väärilise kodaniku seas linna teenetemärk ka Jaani koguduse õpetajale praost Jaan Tammsalule.
Praost Tammsalu kandidatuuri esitas linnavolikogule linnapea Edgar Savisaar isiklikult, vahendab Eesti Kirikule Raepress.
Meer põhjendab oma kandidaadivalikut tõsiasjaga, et just Tammsalu õpetajaks oleku ajal ja juhtimisel on Jaani kirikus läbi viidud suuremahulisi töid: kiriku kapitaalne siseremont, ehitatud uus kontsertorel, kapitaalselt on remonditud peaorel ja kajaorel.
Tallinna linnavalitsusele on silma jäänud üle Vabaduse väljaku paikneva Jaani kiriku tegemised. Suvekuudel kuuel päeval nädalas külastajatele avatud pühakoda on tõmbenumbriks linna vaatamisväärsustega tutvuvatele turistidele. «Jaani kirik on kujunenud pühakojaks, kus aastas toimub ligi 400 erinevat üritust, sh enam kui 100 kontserti. Jaan Tammsalu ideena on käivitunud Tallinna Filharmoonia uue kirikumuusika sari «Viva Oratorio»,» märgib Raepress. Linna üldise heaolu küsimuses märgitakse ära ka, et kogudus on avanud oma maja uksed töötute klubile, tasuta õigusnõustamisele ja AA-rühmadele.
Tallinna linn omalt poolt on toetanud Jaani kiriku ettevõtmisi järgmiselt: orelifondi on eraldatud 2,4 miljonit krooni ja kiriku renoveerimisse antud 18 miljonit krooni, mis muide on üks suuremaid toetusi «Kirikurenessansi» projekti raames. See tõendab, et pealinna esindusväljaku ääres seisev Jaani kirik on linna jaoks märgilise tähtsusega.
Eesti Kirik