Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Taizé kloostri vend taas Eestis

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eine Taizé kloostris. Foto: ReproVend Matthew Taizé kloostrist Prantsusmaalt külastab selle nädala lõpul ja järgmise algul taas Eestit.
Teda saatva Laste- ja Noorsootöö Ühenduse noorsootöö juhi Mari-Ann Oviiri sõnul on seekord plaan käia eri paigus, ka neis, kus oldud ammu. «Tahame näha, mis toimub kohtades, kus vennad on juba mõnda aega tagasi käinud, ning ootame palvustele, teenistusele ja noorteõhtule ka neid, kes üldse ei tea, kus asub Taizé ning mida kujutab sealt lähtuv oikumeeniline armastustöö,» sõnas Oviir.
Seekord on ühised palvused plaanis ka Nõo ja Põltsamaa kirikus. Samuti ollakse koos Kuressaare Laurentiuse kirikus. Tallinnas saadakse kokku nii Nõmme Rahus, Rootsi- Mihklis kui ka Jaani kirikus. Viimases korraldatakse noorteõhtu, Rootsi-Mihkli kirikus 7. veebruaril kell 18 peetaval Emmause missal jutlustab vend Matthew.
Eelmisel aastal Eestis ilmunud «Taizé laulud» on loogiliseks jätkuks Taizé-liikumise populaarsusest. Mitmel pool üle Eesti toimuvad alates 1990ndate algusest regulaarsed Taizé palvused. Aastaringselt külastab sadu noori Eestist Taizé külakest, mis on koduks  oikumeenilisele kristlikule vennaskonnale.
Taizé kogukonnale Prantsusmaal Lõuna-Burgundias pani 1940. aastal aluse Roger Schutz (1915 – 2005). Vennad on pühendanud kogu oma elu kõige materiaalse ja vaimse jagamisele, tsölibaadile ja lihtsusele. Tänapäeval koosneb vennaskond rohkem kui sajast vennast, kes on tulnud katoliiklikust ja mitmest protestantlikust kirikust.

Mari Paenurm