Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Tähistamaks laulu- ja palveraamatu aastat

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Kolmekuningapäeval kogunes kaheksa Järva-Jaani Ristija Johannese koguduse liiget veetma aega ühises laulu- ja palveosaduses.
Tegemist oli temaatilise üritusesarja esimese koosviibimisega, millega kogudus soovib läbi eeloleva aasta tähistada peapiiskopi poolt väljakuulutatud teema-aastat. Õpetaja Kat­rin-Helena Melderi ja koguduse organisti Nadezda Partsi juhendamisel palvetati ja lauldi kiriku laulu- ja palveraamatust.
Õpetaja Melder selgitas, et idee taolisteks koosviibimisteks tekkis tal juba möödunud sügisel, külastades Stockholmi Santa Clara kogudust, kus kogunetakse hommikul ja õhtul Jumalat sõna ja lauluga kiitma. Kui saabus teade, et eelolev, 2011. aasta kuulutatakse liturgiakomisjoni ettepanekul laulu- ja palveraamatu aastaks, küpses õpetajal mõte plaaniks. «Talvel koguneme kord kuus, soojemal ajal plaanime korraldada koosviibimisi juba iga nädal,» selgitab Katrin-Helena Melder.
Iga kord keskendutakse ühele lauluraamatu laulule, mille valik tuleneb kirikuaastast, tutvutakse selle saamisloo ning autorlusega. Palveelu elavdamiseks rakendatakse erinevaid meetodeid. Esimesel koosviibimisel näiteks sai igaüks kirjutada oma isikliku tänu- ja soovpalve sedelikesele, mis koguti kokku ja loeti palveringis kõva häälega ette. Sellest toredast hakatusest võiks teisedki kogudused inspiratsiooni leida.
30. novembril 20 aastat tagasi pühitseti Tallinna toomkirikus kasutusse kiriku laulu- ja palveraamat, mis valmis Kodu- ja Välis-Eesti kiriku ühistööna, andes selge märgi kahe kogukonna ühisest usust ja traditsioonidest. Nüüd, mil Eesti luterlik kirik Eestis ja välismaal on nähtavat ühtsust kinnitava lepinguga ühendatud, aitab laulu- ja palveraamat seda ühtsust tugevdada. Peapiiskop Andres Põderi väljakuulutatud teema-aastal on kutsutud kogudusi ja koguduseliikmeid andma oma panus laulu- ja palveraamatu kasutamise laiendamisse.
Eesti Kirik