Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Stipendiumisaaja on selgunud

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

28. veebruaril antakse Tartu Vanemuise Kontserdimajas pidulikult Arvet Ollinole üle Herbert Kuurme mälestusfondi esimene stipendium.

Mälestusfondi nõukogu, kuhu kuuluvad Tartumaa praost Joel Luhamets, abipraost Peeter Paenurm, Kuurmete perekonna esindaja Tiina Sarjas, Eesti Abistamiskomitee esimees ja New Yorgi Pauluse koguduse esimees Endel Reinpõld ning Usuteaduse Instituudi Pastoraalseminari juhataja Ove Sander, otsustas stipendiumi määrata Saarde koguduse diakon Arvet Ollinole. Stipendiumi suuruseks on 3000 krooni.

Jaanuari alguses välja kuulutatud konkursile laekus kolm taotlust: usuteaduskonna üliõpilaselt Albert Kampelt, Arvet Ollinolt ja TÜ lektor magister Kaido Soomilt. Ollino kandideerimiseks taotluse esitanud diakon Toomas Nigola nimetas Ollinot vastutustundlikuks, algatusvõimeliseks ja missioonitundlikuks vaimulikuks, kes on ja põhjalik nii kogudusetöös kui ka õpingutes.

Ollino kandidatuuri on soovitanud ka praost Enn Auksmann. Nii edastab Eesti Kirikule Kuurme mälestusfondi juhataja Ülle Koppel. Arvet Ollino on rajanud Saarde piirkonnas kuulutuspunkte ning muul moel aktiviseerinud koguduseelu. Ta on Tartu Teoloogia Akadeemia IV kursuse üliõpilane ja kahe poja isa.

Herbert Kuurme mälestusfond asutati 13. juulil möödunud aastal Põltsamaal, et toetada ülikoolide usuteaduskondade üliõpilasi ning lõpetajaid, kes on ennast näidanud pühendunud vaimulikena kohaliku koguduse tegevuses vähemalt 2–3 aastat.

Annetusi mälestusfondi saab teha Tartu Kultuurkapitali kontole Ühispangas 10102052050006 märgusõnaga «H. Kuurme mälestusfond», märkides ära oma isikukoodi tulumaksu tagastamiseks.

Rita Puidet