Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Soome koguduse õpetaja pühitseti ametisse

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

16. septembril pühitseti Rootsi-Mihkli kirikus ametisse Tallinna Soome Püha Peetruse koguduse õpetaja Hannele Repo (fotol).

Hannele Repo

Hannele Repo

Pühitsemistalituse viis läbi peapiiskop Andres Põder, kaasa teenisid õpetajad Reino Eskelinen, Reijo Kataja ja Ilkka Mäkelä Soomest ning Usuteaduse Instituudi rektor Randar Tasmuth ja õpetaja Kerstin Kask. Jumalateenistusel esinesid koguduse segakoor, Tallinna Soome kooli lapsed, tenor Roland Liiv, viiulisolist Johannes Põlda ning organist Marelle Siitas. Jutluse pidas õpetaja Hannele Repo.

Teoloogiadoktor pastor Hannele Repo on töötanud Soome kiriku lähetusel Tallinnas juba selle aasta algusest. Varem töötas ta Helsingi ülikoolis usudidaktika õppejõuna. Doktoritöö teemal «Samm kogudusse. Eesti leeriõpetajate arusaamad leerikoolist ja konfirmatsioonist» kaitses ta 2002. Hannele Repo on seotud Eestiga juba 1990. a algusest, kui ta tegutses Haapsalu ja Huopalahti koguduste ühisleeride korraldamisel. On töötanud ka Tartu ülikoolis ja Usuteaduse Instituudis.

Tallinna Soome kogudusel on umbes 160 peamiselt ingerisoomlasest liiget, kuid avatud ollakse kõigile enam kui 2700 siin elavale ja ka Eestit külastavale soomlasele. Jumalateenistused toimuvad pühapäeviti kell 10 Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus.

Tiiu Pikkur