Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Soome kirik võitleb liikmeskonna vähenemisega

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Soomes tuntakse kiriku järgi vajadust hoolimata selle liikmeskonna vähenemisest.
Soome Evangeelse Luterliku Kiriku analüüsikeskuse juhi Kimmo Kääriäise sõnul kuulub oktoobri lõpu seisuga kirikusse 4,2 miljonit soomlast. Kogu Soome elanikkonnast 78,5% on kiriku liikmed. Eelmise aasta lõpul oli see protsent veel 79,7. Elanike registri andmete põhjal lahkus Soome luterlikust kirikust oktoobris 35 300 inimest, mis on 0,83% kiriku liikmeskonnast. Samas liitus oktoobris kirikuga 1045 inimest.
Lahkumislaine tekkis pärast televisioonis olnud homotemaatilist vestlussaadet. Kirikust lahkujaid oli enim suurtes linnades. Kõige rohkem liikmeid lahkus Helsingi piiskopkonnast (1,28%) ja kõige vähem Porvoo piiskopkonnast (0,46%). Koguduseti olid lahkumisprotsendid erinevad: enim oli lahkujaid Helsingi Kallio kogudusest, kus kaotati 2,89% kiriku liikmetest. Neli kogudust Soomes ei kaotanud  ühtegi liiget.
Soome Evangeelse Luterliku Kiriku kirikukogu otsustas 12. novembril, et piiskoplik nõukogu peab koostama pastoraalse tegevusjuhise, mis seisneb vabas vormis peetavas palves oma partnerlussuhte registreerinute eest. Palve pakub positiivse võimaluse kohata seksuaalvähemuste hulka kuuluvaid kiriku liikmeid. Palve ei kujuta sellise partnerluse õnnistamist või laulatamist, mis tähendaks uue kirikliku korra loomist ja vajaks ¾ kirikukogu liikmete häältest. Palve vormi poolt hääletas 78 kirikukogu liiget, vastu oli 30.
Kääriäinen leiab, et usu tähendus pole kuhugi kadunud, kuid selle vorm on muutunud. Usk on sageli tänapäeval inimese enda rajatud, kuid sellest hoolimata vajatakse püsivalt kiriku sõnumit. Vajadus kirikutöö järele paistab eriti silma koguduste diakooniatöös.
EK