Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Side Jeesusega aitab elada õiglast elu

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eesti Evangeelse Alliansi korraldatud palvenädalal kuulutati Issanda suurust ja mõeldi, kuidas elada oma elu koos Kristusega.

1995. aastast Eestis toimuvad allianssnädalad ei näita väsimuse märki, igal aastal liitub palvetajatega kas mõni uus paik või kogudus, rõõmustab Eesti Evangeelse Alliansi peasekretär Indrek Luide.
Sel aastal 13.–20. jaanuarini toimunud palvenädala uue tulijana nimetas Luide kahe kogudusega Elva linna ja näiteks Tartu Risttee ning adventkogudust. Laienenud on tegevus Haapsalus ja Kuressaares, kus sel aastal peeti väljatöötatud kava järgi palvenädalat alliansi egiidi all.
«Igas linnas on arenguruumi, Tallinnas on liitunud palvetajatega Peeteli kogudus, Kalju baptistikoguduses jutlustas möödunud neljapäeval roomakatoliku kiriku piiskop Phi­lippe Jourdan. Aga iseenesest ei tule midagi, erinevaid võimalusi peab otsima,» ütleb Luide, tundes heameelt, et palvenädalaga on haaratud eri konfessioonid. Kogudused on muutunud avatuks ja oikumeeniliseks, tõdeb peasekretär.
Palvenädal täidab evangeelse alliansi eesmärki ühendada Eesti evangeelseid kristlasi ja tegutseda Eestimaa evangeliseerimise nimel ning innustada kristlasi tegema ühist palvetööd. Selle aasta mõtted ja palved olid seotud teemaga «Teekond Jumalaga».
Üheskoos palvetati: «Jumalaga koos käimine ei kaitse meid raskete aegade eest, aga meid on kutsutud üheskoos vastu pidama. Me saame sellega koos hakkama! Jumala abiga ning lootusega meie südametes võime leevendada vajadusi ning saavutada imelisi asju.»
Esmakordselt tõlgiti Eestis toimuva allianssnädala teemad vene keelde, et ergutada siinset venekeelset kristlaskonda palvetajatega liituma. Mitu aastat on venekeelsed jumalateenistused toimunud Kohtla-Järvel ja Jõhvis. Palvenädalaga liitujaid on oodata ka järgmisel aastal. Paastuajaks annab aga evangeelne allianss välja isikliku palvekalendri.
Rita Puidet