Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Saksa kiriku esindus Eestis

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /


Järva-Jaani kiriku trepil on õp Michael Schümers (vasakult), assessor Claudia Brinkmann-Weiss, piiskop dr Beate Hofmann, praost assessor Katrin-Helena Melder, õp Bernd Müller ja abipraost Tõnu Linnasmäe.  Järva praostkond.

25. maist 3. juunini Saksamaalt Kurhessen-Waldecki Evangeelsest Kirikust Eestis viibinud neljaliikmeline delegatsioon sai kinnitust soovile luua sõprussuhted Järva praostkonna ja Hofgeismar-Wolfhageni praostkonna vahel. 

Et 10 päeva võivad nii palju sisaldada, oli ka külalistele endile üllatus. Kui üheks visiidi eesmärgiks oli pidada Eestis Kurhessen-Waldecki Evangeelse Kiriku partnerkirikute piiskoppide konsultatsioon, oli tulekuks teisigi põhjusi.

Reisi lõpus Eesti Kirikule antud intervjuus nimetasid Saksa külalised, et viivad Eestist kaasa emotsioone, muljeid ja mõtteid. 

Palvele nimetada visiidist olulisim, ütlesid külalised kui ühest suust, et see pole võimalik, sest kõik kohtumised olid huvitavad. Hoomati, et Eestis on Ukraina lähemal kui Saksamaal ning seetõttu on ka sealne sõda Eestis selgemini tajuda. Sakslased nimetasid, et Eesti põhjal on hea õppida, kuidas saab olla kirikuga ilmalikus ühiskonnas. Kohtumisel Järva praostkonnas arutati, kuidas teha kogudusetööd sekulaarses maailmas ning maapiirkondades. Otsustati peatselt läbi viia veebipõhine kohtumine. 

Delegatsiooni kuulusid piiskop prof dr Beate Hofmann, õp ass Claudia Brinkmann-Weiss, õp Bernd Müller ja õp Michael   Schümers