Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Saabumas on sündmusterohke nädalalõpp

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Saabuv nädalalõpp pakub kristlastele hulgaliselt valikuid, millisest sündmusest osa saada.

Vigala Maarja koguduse 675. aastapäeva tähistamine algab reedel, 5. septembril kell 20 kirikus orelikontserdiga, mis on pühendatud Hugo Lepnurme 100. sünniaastapäevale. Laupäeval on konverents ja mälestustahvli avamine ning õhtul kell 18 rahvusmeeskoori kontsert. Pühapäevasel jumalateenistusel, mis algab kell 11, jutlustab peapiiskop Andres Põder, orelil saadab teenistust Andres Uibo; osalevad külalisvaimulikud ning sõpruskoguduse esindajad. Kell 14 on kammerorkestri kontsert.
Anna kogudus ja kihelkond peavad 330. aastapäeva 6. septembril kell 12 kirikus algava jumalateenistusega, kus teenivad peapiiskop Andres Põder, praost Teet Hanschmidt jt. Kell 13.30 on koosviibimine, kus tutvustatakse ka raamatut «Vanade aegade lood».
Kullamaa Püha Johannese koguduse kohta vanimast kirjalikust teatest möödub 650 aastat. Sel puhul on 6. septembril kell 11 kirikus pidulik jumalateenistus, millele järgneb kell 13.30 kultuurikonverents ja raamatu «Kul­lamaa kihelkonna ajaraamat» esitlus. Õhtul kell 17 saab kirikus kuulata meeskoori kontserti.
Märjamaa Maarja koguduse esmamainimise 650. aastapäeva tähistatakse 7. septembril kell 11 algava missaga, kus jutlustab Tapio Hiltunen sõpruskogudusest. Helika Gustavson-Rätsep teenib kaasa lauluga ja Aet Reinhold orelimänguga. Kell 12.30 peetakse kogudusemajas ettekandeid koguduse ajaloost, pühast perekonnast ning neitsi Maarjast õndsusloos. Kell 15.15 on kirikus neitsi Maarja sündimise püha vesper.
«Kaheksa sajandit Maar­jamaad» avavesper 7. septembril kell 18 Pirita kloostri kirikus.
«Kodukirik kutsub» – Viimsi valla kirikunädal saab alguse 7. septembril jumalateenistustega kõigis valla pühakodades.
Juuru vennastekoguduse palvemaja peab 200. aastapäeva 7. septembril algusega kell 11.
Eesti Kirik