Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rootsi-Mihkli kirikus lapsed koos

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

5. mail taaspühitsetav Tallinna Rootsi-Mihkli kirik oli eelmisel pühapäeval laste siginat-saginat täis: toimus Tallinna praostkonna lastejumalateenistus – meie missa. Lastejumalateenistusi on ju kogudustes peetud, kuid selline suurejooneline ülelinnaline oli esimest korda ja õnnestus väga hästi.
Jumalateenistusel laulis Rootsi-Mihkli koguduse Miikaeli lastekoor ja praostkonna laste ühendkoor, esines Maris Lendi noorte muusikute ansambel. Ligi poolsada last Jaani, Kaarli, Nõmme, Peeteli ja Viimsi kogudusest laulsid Kaie Tanneri juhtimisel. Lastejumalateenistuse valmistasid ette praostkonna kõikide koguduste lastetöö tegijad. Korraldustoimkonna esimees Erkki Juhandi ütles, et tunneb rõõmu lastetöö tegijate heast koostööst.
Meie missa on oma korra järgi lastejumalateenistus, eeskujuks on võetud Soome lastejumalateenistuste kord. Nii koori- kui ka ühislaulud on kergelt meeldejääva viisiga, mis pakuvad laululusti väikestele ja suurtelegi. Lastejumalateenistuse kõrghetk oli siis, kui selged ja kõlavad lapsehääled lugesid üheskoos Meie Isa palvet. Jumalateenistusel jutlustas Viimsi koguduse diakon Erkki Juhandi, teenisid piiskop Einar Soone, Nõmme Rahu koguduse õpetaja Ove Sander ja Kaarli koguduse noortejuht Meelis Holsting.
Sügisel, 26. oktoobril saavad praostkonna lapsed taas kokku – siis peetakse Viimsis teist korda praostkonna lastepäeva.
Tiiu Pikkur