Rõõmus meel mudilasterohkelt lastepäevalt

Lia Kaljuste tunneb rõõmu laulupeost, kus ka tema pereliikmed esinevad. Sirje SemmTreffneri gümnaasiumis hoo sisse saanud lastepäev päädis õhtuse jumalateenistusega Jaani kirikus ja osalemisega laulupeo rongkäigus.
Lastepäevast olid usinad osa võtma nii laulukooridesse kuuluvad lapsed, lauljate lapsed kui ka laulupeost osa saama tulnud. Eriti populaarseks osutus nukuteatri etendus «Kadunud poeg», mida kanti ette kolmel korral. Suurt vaimustust pälvis laste seas ka AHHAA-keskuse etteaste ja Onu Raivo jutupliiats.
«Laulmisega me lapsi lastepäeval ei väsitanud, pigem oli tegevus organiseeritud selliselt, et lastel oleks huvi- ja muud põnevat tegevust proovide vahel.
Tänu suurepärastele vabatahtlikele sujus kõik ladusalt ning nii tegijad kui osalised jäid ülimalt rahule,» rõõmustas lastepäeva peakorraldaja Lia Kaljuste.
Lapsi oli Kaljuste sõnul kokku tulnud pea kolmsada, nende seas nii sülelapsi, paariaastaseid põnne kui ka algklasside õpilasi. Et tegevusi lihtsam koordineerida oleks, jagati päeva alguses igale lapsele kollane, punane või roheline rinnamärk ning iga värvi juurde oma rühmajuhendaja.
Päeva lõpuks koondati rühmad ja liiguti üheskoos reedel lasteteenistusele ja laupäeval laulupeo rongkäigule.Tavapärasest pisut lühemal jumalateenistusel teenisid peapiiskop Andres Põder, õpetajad Jaak Aus ja Urmas Petti, muusikalise panuse andis lastekoor Väike Küünal.
Kirik oli kaunistatud laste värviliste joonistustega. Huviga kuulasid väikesed kirikulised õpetaja Jaak Ausi ilmekat jutlust poisist, kelle suurimaks rikkuseks oli rõõmus meel ning hea ja suur süda.
Merje Talvik