Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rochester sai 107. piiskopi

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Rochesteri vastne piiskop James Henry Langstaff. Mari PaenurmMöödunud laupäeval, 11. detsembril pühitseti Inglismaal Rochesteri katedraalis sealseks uueks piiskopiks James Henry Langstaff.
Anglikaani kiriku Rochesteri piiskopkonna ja EELK vahel on viimastel aastatel arenenud soojad ja sõbralikud suhted nii üldkiriklikul kui koguduste tasandil ning koostööd plaanitakse mõlemapoolselt veelgi süvendada.Langstaff kuulutati piiskopiks juunis. Eelmine piiskop, pakistani päritolu Michael Nazir-Ali jäi pensionile 2009. aasta septembris, olles teeninud sel kohal 15 aastat.
James Langstaff on õppinud Oxfordis, esmalt filosoofiat, politoloogiat ja majandust ning seejärel teoloogiat.
Ta ordineeriti vaimulikuks 1982. aastal, on teeninud erinevaid kogudusi, olnud üldkiriklikult tegev ning oli aastatel 2004–2010 piiskopiks Lynnis.
Langstaff on intervjuudes nimetanud, et peab kõige olulisemaks igapäevast kogudusetööd kirikus, inimeste omavahelist suhtlemist.
Ka on vastne piiskop huvitatud ühistöö arendamisest naaberkirikutega, sealhulgas EELKga.
Igal aastal oktoobris peetaval koostöövõrgustike konverentsil keskendutakse tavaliselt enam ühele sõpruskirikule ja 2011. aasta sügisel ongi kokkusaamise keskmes suhted siinse luterliku kirikuga.
Samuti plaanib Rochesteri piiskop osaleda 2012. aasta jaanuaris peetaval EELK vaimulike konverentsil.
Piiskop Langstaff on abielus, ta on täiskasvanud poja ja tütre isa. Oma hobidena on ta nimetanud kujutavat kunsti, reisimist, jalutamist. Ta on öelnud, et püüab kogu oma eluga olla teiste jaoks vajalik.  
Saareriigi vanuselt teises, 604. aastal esmamainitud katedraalis osales pidulikul jumalateenistusel ligi 1100 inimest. EELKd esindas ühe koostöögrupis osaleva koguduse vaimulikuna Tartu Maarja koguduse õpetaja Peeter Paenurm koos allakirjutanuga.
Mari Paenurm