Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Riigipea ja kirikupea arutasid koostöövõimalusi

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

3. jaanuaril kohtusid Kadriorus president Arnold Rüütel ja EELK peapiiskop Jaan Kiivit.
«Arnold Rüütel on alles lühikest aega presidendiametis ja neljasilmakohtumisi meil pole olnud,» selgitas kohtumise põhjust presidendi käesoleva aasta esimeseks külaliseks olnud Jaan Kiivit. «Huvi oli kõnelda ka regulaarsest ühenduse pidamisest vastavalt vajadusele ning soovida talle alanud aasta puhul õnnistatud uut aastat.»
Kohtumisest võtsid osa ka presidendi nõunik Andra Veidemann ja õigusnõunik Triinu Vernik. «Arvestades sellega, mis praegu toimub – valitsuse tagasiastumine, päevakorras on ju ka eelarve väljakuulutamine või väljakuulutamata jätmine ja aasta algusesse kuhjunud asjad -, oli presidendi poolt kahtlemata tähelepanuavaldus, et ta leidis aega kokkulepitud veerandtunni asemel kõnelda minuga tund ja nelikümmend minutit,» kommenteeris vabas ja elavas mõttevahetuses aset leidnud kohtumist Jaan Kiivit.
Peapiiskop esitas kohtumisel omapoolsed seisukohad presidendile väljakuulutamiseks esitatud kirikute ja koguduste seaduse suhtes, millega seoses vesteldi kiriku omandi teemal. «Pikemalt oli juttu ka vene õigeusu kiriku ja apostliku õigeusu kiriku suhetest – president soovis kuulata minu arvamust asjade seisust ja väljavaadetest. President seostas seda võimaliku Venemaa välispoliitika muutusega ning loodab väga suhete normaliseerumisele,» kommenteeris Kiivit.
«Ka kavatseb president kaasata meie kiriku esindaja või esindajaid erinevatesse komisjonidesse,» ütles peapiiskop. Kiriku esindajad võiksid osaleda haridus-, teadus- ja kultuurikomisjoni töös, et aidata kaasa ühiskondliku moraali- ja eetikanormide paremale teadvustamisele ja rakendamisele. Kõne all oli ka EELK koguduste hoonete olukord ja riigi osa nende korrashoidmisel.
Presidendi kantselei pressiteates öeldakse, et kiriku ja riigi koostöö eesmärk on mõlemale üks – Eesti inimene ja tema toimetulek kiiresti muutuvas maailmas. Presidendi hinnangul tuleb kiriku esindajaid senisest aktiivsemalt kaasata Eesti elu puudutavate küsimuste arutamisele.
Lähemal ajal kohtub president teistegi Eesti suuremate kirikute juhtidega.
Alar Kilp