Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Religiooniõpetus ei muutu kohustuslikuks

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Riigikogu ei võtnud edasisele lugemisele seaduse eelnõu, mille läbi religiooniõpetus muutuks riiklikus õppekavas kohustuslikuks õppeaineks.

Riigikogu liikmete poolt teist korda esitatud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning haridusseaduse muudatusettepaneku seaduseelnõu käsitleti riigikogus 13. ja 14. veebruaril.

Sõna võtnud saadikud avaldasid nii poolt- kui ka vastuargumente. Küllo Arjakas Keskerakonnast ütles, et kui «riigikogu hakkab sekkuma õppekavadesse, lisama sinna täiendusi, siis me avame tee, mis tulevikus võib viia õppekavadesse tuntavaid muudatusi ja tuntavaid segadusi». (REKKi ja Tartu ülikooli koostöös valminud riikliku õppekava materjalid olid 1. veebruarini avatud muudatusettepanekuteks.)

Nagu detsembris, kui seadusemuudatus oli riigikogu saalis käsitlemisel, lükati eelnõu taas Keskerakonna fraktsiooni ettepanekul esimesel lugemisel tagasi. Haridusspetsialistid leiavad, et kuigi eelnõu ei läinud läbi, on diskussiooni tase oluliselt tõusnud ja osa riigikogu liikmetest julgeb avalikult võtta sõna religiooniõpetust pooldavate seisukohtadega.

Sirje Semm