Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Reisisari tähistas 5. aastapäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Nii nagu üle Eesti, süüdati esimene advendiküünal ka Kuusalus. Tehti seda aga kirikuaia suure kuuse juures juba päev varem, 26. novembri õhtul. Enne jõuluootuse väljakuulutamist toimus Kuusalu Püha Laurentsiuse kirikus armulauaga jumalateenistus, kus teenisid kohalik õpetaja Jaanus Jalakas ning külalisvaimulikud Arne Hiob ja Ahti Udam, aga jutluse ütles Peipsiäärest kohale sõitnud EELK eakaim tegevvaimulik Eenok Haamer, kes avas kirjakoha Mt 24:1–14. Teenistus oli tavalisest pidulikum, sest muusikaga teenisid kaasa kolm professorit: orelil Andres Uibo, viiulil Urmas Vulp ja oboel Olev Ainomäe. Kirikusaalis oli kohalike keskel ka Tiit-Reisid OÜ reisisarja „Eestimaa kirikud ja orelid“ seltskond. 

Pärast teenistust pakuti pastoraadi saalis kehakinnitust, peeti sõnavõtte ning anti aega seltskondlikuks suhtlemiseks. 

Andres Uibo (fotol) rääkis enda poolt viis aastat tagasi ellu kutsutud reisisarjast, mille esimene reis toimus 5. augustil 2017. aastal ja viimane väljasõit leidis aset käesoleva aasta 19. novembril. Viie aastaga on külatatud Eestimaa 198 kirikut, kokku toimus 25 reisi ja veel neli nn lisareisi. Osales enam kui 1000 inimest.  

„Oleme käinud erinevates pühakodades. Külastanud luteri, katoliku, õigeusu – nii Moskva patriarhaadi kui ka Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku –, vanausuliste, metodisti, baptisti, nelipühi, adventkirikut. Oleme käinud kloostrites.“ Uibo rääkis, et erinevate pühakodade külastused on pakkunud hea võimaluse tundma õppida nii arhitektuuri kui kunsti, aga ka koguduse ajalugu. Orelireisidega traageldati omal kombel Eesti usuline maastik kokku ning reisisarja staažikamatel osalejatel on nüüd hea ülevaade erinevate koguduste elust.