Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Registreerumine vaimulikule laulupeole „Rõõm üle maa“ on jätkuvalt avatud

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

EELK Kirikupäeva ja Laulupeo SA tegevsekretär Kaia Lattikas kinnitab Eesti Kirikule, et jätkuvalt on kõik soovijad teretulnud ennast registreerima järgmisel suvel, 28.–29. juunini 2024 Viljandis toimuvale vaimulikule laulupeole. 

Eelmises lehenumbris andsime teada, et vaimulikule laulupeole saab registreeruda 15. veebruarini. Saan aru, et tähtaega on pikendatud?

See kuupäev sai välja kuulutatud selleks, et saaksime umbkaudsegi ettekujutuse, kui hästi kutsele reageeritakse. Vahepealsed koroona-aastad on kooritegevust surve all hoidnud ning alles möödunud sügisest jätkasid mitmed muusikakollektiivid oma tavapärast tegevust. Seetõttu vajasime kinnitust, et huvi ja valmisolek on ikka olemas. 

Milline on tänane seis, kui palju koore on ennast üles andnud?

Hetkel on registreerunud 46 koori ja üks puhkpilliorkester. See on väga positiivne tulemus, ent me arvame ja loodame, et see arv ei ole lõplik. Ootame väga ja innustame tulema. Saan kinnitada, et huvi on suur. Pöördutakse pidevalt erinevate küsimustega, aga ka selleks, et registreeruda. Võib isegi öelda, et eriti vallandus huvi alates eilsest, 14. veebruarist. Nüüd võib meenutada, et paar kuud oli päris selge vaikus – tundus, et peo vastu elav huvi puudub.

Enamik registreerujatest on EELK koorid, aga olemas on ka arvestatav esindus teiste kirikute kooride näol.

Lisaks Eesti kooridele on huvi tundnud ka koorid välismaalt. Näiteks soovib viis koori Saksamaalt meie peole tulla. Nad on saanud informatsiooni oma Eesti partnerkoori kaudu ning palunud ajapikendust ja soovivad täpsustada üksikküsimusi. Loomulikult huvitab just neid ka kõik, mis on seotud olmega ning rahalise poolega, sest nende jaoks tähendab Viljandisse tulemine ju välisreisi ja pikemat kui kaks päeva.

Mida öelda täna veel loodavale koorile? Kui on seltskond, kes alles formeerub kooriks, aga kellel on suur unistus jõuda Viljandisse. Kas nad jõuaks veel kava selgeks saada ning järgmise aasta peole teistega koos laulma?

Kindlasti innustan sellest ideest kinni hoidma. Soovitan võtta ühendust kodulehe kaudu. Kui on tahtmist ja pealehakkamist, siis küllap on kõik võimalik. Peost ei jää keegi ilma!

Pidu – kirikupäev ja vaimulik laulupidu – pidi toimuma 2020. aastal. Kuivõrd saab järgmise aasta pidu ette valmistades kasutada juba tehtut?

Ikka väga palju saame. Paljud inimesedki on ettevalmistavas töörühmas samad, aga mitte kõik. SA nõukogu esimees on nüüd ass Marko Tiitus. Pidu toimub sama nimega – „Rõõm üle maa“. Repertuaar on sama. Olulisel määral on kirikupäeva kava sama. Toimumispaik on sama. Meil on ülevaade, kus ja kuidas Viljandis sündmusi korraldada, ei pea enam minema linnaga tutvuma. 

Kirikupäev ja vaimulik laulupidu on EELK suursündmus, mida oodatakse. Millega saaks iga kirikuliige peo õnnestumisele kaasa aidata?

Tulge kõik peole! Mida rohkem meid üle Eesti, üle maailmagi kokku tuleb, seda suurem pidu saab. Lisaks praktilistele teemadele on korraldajatele mureks ka see, kas peole ikka tullakse. Et oleks lisaks esinejatele ka publikut. See ei ole vähetähtis ja selle „mure“ lahendamisse saab küll tõesti iga koguduseliige panustada kohale tulles. Ootame, et lisaks muusikutele ja lauljatele tuleks ka teised kiriku töötegijad ja kiriku allasutused.

Väga suur üleskutse on koguduste vaimulikele – tulge ise ja võtke oma kogudus kaasa. On oluline, kui vaimulik näitab oma isikus eeskuju. Koguduseti võiks tulla tellitud bussiga, teha sellest väljasõidust oma koguduse sündmus. 

Olles kursis kirikupäeva kavaga, kinnitan, et meelepärast pakutakse nii noorele kui eakamale. Programm on rikas. Viljandi ise on ju ideaalne paik sellise ürituse korraldamiseks.

Küsimuste korral võib pöörduda: Kaia.Lattikas@eelk.ee; kirikupäev2024.eelk.ee/.

Liina Raudvassar