Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Reet Eru asub tööle Tapal

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Tapa Jakobi koguduses alustas tööd uus koguduse õpetaja Reet Eru, kes pidas esimese jumalateenistuse septembri esimesel pühapäeval.

Tapa Jakobi koguduses alustas tööd uus koguduse õpetaja Reet Eru, kes pidas esimese jumalateenistuse septembri esimesel pühapäeval.

Otsus uue õpetaja kasuks langetati 21. augustil toimunud täiskogul. 50st kohal viibinud kirikuliikmest andis poolthääle 35, erapooletuid oli 14 ja vastu oli üks. Tänaseks on kirikuvalitsus oma otsusega õpetaja Eru Tapa koguduse juurde kinnitanud.

Reet Eru on lõpetanud Kehtnas tehnikumi melioraatorina ja Väimelas zootehnikuna. Viimase koolituse tingis vajadus paremini osata talupidamist, kuna just sel eluetapil oli ta koos perekonnaga kolinud elama maale ja asunud  talu pidama.

Usuteaduseni viis elu teda 1997. aastal, mil ta enda sõnul üha rohkem kõndis kodu ja jumalakoja vahet. 1998 asus naine sisemise kutsumuse ajel õppima Eesti Metodisti Kiriku Teoloogilisse Seminari, mille lõpetas 2002. aastal. Aasta hiljem astus Reet Eru Usuteaduse Instituudi Pastoraalseminari ja lõpetas selle 2004. aastal. Õpetajaks ordineerimise järel sai temast Ida-Harju praostkonna vikaarõpetaja. Tänaseni tegi ta vaimuliku tööd mitmes koguduses, enamuse ajast Loksa koguduses.

Nüüd tunneb õpetaja Eru suurt headmeelt Tapa koguduse üle ja on valmis rõõmuga teenima. Oma südames ei osanud ta sellise suure koguduse teenimisest mõeldagi, ent on valmis jätkama õpetaja Algur Kaerma jälgedes.

Meeli Pärtelpoeg