Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Raplamaal lõpetati Uku Masingu aasta

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Uku Masinguga koos pildil: Tauno Kangro (vasakult), Anne Kalf ja Madis Villand.  Mihkel KukkLipa koolimajas avati Uku Masingu mälestustuba ning büst.
Rapla kihelkonnast Raikkülast pärit teoloogi, orientalisti ja luuletaja Uku Masingu 100. sünniaastapäevale pühendatud maakondlik Masingu aasta päädis suurmehe 25. surma-aastapäeva eelõhtul.
Masinguga ühevanusesse Raikküla koolimajja Lipa külas, kus möödusid ka Uku esimesed kooliaastad, kogunes 24. aprillil rahvast lähemalt ja kaugemalt. Tänukirja koos värske CDga Masingu tekstidele loodud lauludest said toimkonna liikmed, sponsorid ja abistajad.
Projektijuht Anne Kalf pälvis Eesti tunnustatuima teoloogi mälestuse väärika jäädvustamise eest tema kodukohas EELK konsistooriumi tänukirja. Ajaleht Eesti Kirik andis vastavatud Masingu mälestustoa tarvis terve komplekti eelmise aasta lehenumbreid, kus on palju juttu ka Masingust.
Päeva oodatuim hetk oli see, kui skulptor Tauno Kangro ja Madis Villand OÜst Gildemanni Dolomiidimeistrid eemaldasid katte Uku Masingu büstilt. Värskelt remonditud avar klassiruum ootab annetusi, mis kuidagi seostuvad Masingu elu ja tegevusega.
Enne kosutavat kehakinni­tust maaleiva ja värske piima­ga pakkusid vaimutoitu Anne Maasik ja Heiki-Rein Vero­mann, aluseks loomulikult Uku Masingu tekstid.
Mihkel Kukk