Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rännak pühale maale

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

 Koos Arne Hiobi vastilmunud raamatuga «Püha Maa, juudid ja Jee­sus» võib ette võtta mõttelise rännaku Jeesuse sünnimaale. Raamatut esitletakse homme, 17. mail Tallinnas Jaani kirikus algusega kell 13. Juudi muusikat esitab ansambel Hortus Musicus Andres Mustoneni juhtimisel. Laule Jeruusalemmast esitavad kontratenor Ca Bo Chan, orelil Andres Uibo. Võimalus osta nimetatud teost soodsama hinnaga.
On kaht liiki inimesi: neid, kes on käinud Iisraelis ja astunud Jeesuse jalajälgedes ning hinganud sama õhku, ja neid, kes pole käinud. Viimaste all mõtlen tegelikult neid, keda Iisrael reisisihina ei huvita. Neile, kes kuluka sõidu ette võtnud või sellest alles unistavad, on raamat õnnestunud abimeheks. Arne Hiob soovib kõigile lugejatele õnnistatud reisi raamatu kaudu.
Eesti Kirikule ütles ta, et hakkas ühel hetkel kuulma, kuidas üks ja teine oli piiblimaal käinud, ning kui ka tal tekkis võimalus seal käia, puudus juhatus, mispeale hakkas ta Jee­susega seotud pärimuste ja väidete baasi looma.  Täna ütleb Arne Hiob oma reisikogemuste kohta: «Kõik see, mis seal on, on kordades rohkem, kui on õpetatud.»
Järjekindlalt asus ta raamatu kallal tööle kaks aastat tagasi, täites usu selgitamise missiooni. Raamatu on välja andnud Johannes Esto Ühing ja keeleliselt toimetanud Sirli Lember Eesti Kirikust.
Rita Puidet