Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rakveres loeti ööpäev läbi Piiblit

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Nädal aega kestvate Rakvere kirikupäevade ajal loeti terve ööpäeva vältel Piiblit.
Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu sõnul tekkis mõte Piiblit ette lugeda juba kevadel ja ideed katsetati suvel toimunud linnapäevade ajal. Siis saadi kogemus, kui kaua üks inimene järjest lugeda jaksab. «Pühakirja inimestele ette lugedes püüdsime näidata, et Piibel on ka tänapäeval tähtis,» kommenteeris Toompuu ettevõtmise eesmärki.
Piiblit hakati lugema pühapäeva, 26. oktoobri õhtul kell kaheksa Karmeli koguduse saalis ja esimeseks lugejaks oli eelmine Kolmainu koguduse õpetaja, praegu emerituuris olev diakonõpetaja Enn Kivinurm. Ta luges kirjaridu 1. Moosese raamatust heebrea keeles, tema lõpetas ka lugemise esmaspäeva õhtul ridadega Ilmutusraamatust ning siis kreeka keeles.
Tauno Toompuu ütles, et lugemine oli jagatud kahe tunni kaupa Rakvere koguduste vahel, igas tunnis luges kaks inimest viieteist minuti kaupa. Plaanis oli läbi lugeda Uus Testament ja psalter, ettevõtmises kaasa löönud venekeelsed inimesed lugesid pühakirja emakeeles.
Loomulikult võisid kõik soovijad tulla pühakirja lugemist kuulama, sellest tehti salvestus ja lugemist kandis üle Kuressaare Pereraadio.

Rita Puidet