Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rakvere kirikupäevad on tulekul

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

22.–29. novembrini toimuvad Rakveres II oikumeenilised kirikupäevad «Vähe on palju».
Kirikupäevade moto väljendab Rakvere kristlike koguduste ühist veendumust, et ka majanduslikult raskel ajal on meil võimalik märgata rikkusi endi ümber.
Oikumeeniliste kirikupäevade idee sündis kaks aastat tagasi pärast Rakveres toimunud EELK misjonipäevi, kus sai selgeks, et kirikud ja kogudused võiksid ja saaksid olla linnas nähtavamad.
Sel aastal, olles juba korra kogemuste võrra rikkamad, plaanitakse põnevate ettevõtmistega täita kogu nädal. Toimuvad palvused, ettekandeõhtud, kontserdid, avatakse näitus. Pereraadio abiga viiakse läbi virtuaalne perepäev.
Kodanikupäeval, 26. novembril linastub Jaan Kolbergi dokumentaalfilm «Pöördepunktid teel» peapiiskop Andres Põderist. Linnavalitsuse toel toimub ka palvus-hommikusöök.  
Rakvere Kolmainu kiriku õpetaja Tauno Toompuu sõnul on linna eri kirikute vaimulikud püüdnud kontakti hoida. Kokku on saadud kord kuus ja juba möödunud, esimestest Rakvere kirikupäevadest alates tehtud ettevalmistusi tänavusteks. Toompuu sõnul püüab ta võimalusel kõigil ettevõtmistel osaleda, kuid südamelähedaseks peab vaimulik kadripäevast vabavaraõhtut, kus kõneldakse arvutite tarkvara levitamise ja tootmisega seotud eetilistest probleemidest. 
Esimesel advendipühapäeval süüdatakse linna keskväljakul ka küünlad. Tegemistega saab ennast kursis hoida Facebook’is, täpsem info www.eelk.ee/rakvere.

Mari Paenurm