Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Rakvere kirikupäevad kutsuvad avatud kirikusse

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

26. oktoobrist 1. novembrini toimuvad Rakveres esimesed kirikupäevad, mille motoks on «Avatud kirik».
Oikumeenilise üritusega tahetakse teha nähtavaks erinevate kristlike kirikute kohalolu Lääne-Virumaa pealinnas ja kõnelda kirikute suhetest ühiskonna muude institutsioonide ja nähtustega. Läbi nädala toimuvate üritustega pakutakse võimalust mõtelda usu ja teaduse, usu ja teatri teemadel, osaleda kontsertidel ja pereüritustel, samuti saada osa omalaadsest eksperimendist «Piibel 24», kui ööpäeva vältel loetakse katkematult pühakirja.
90 aastat tagasi hukkusid Rakveres bolševike käe läbi püha preestermärter Sergi Florinski ja kirikuõpetaja Valter Paucker. Nende ja teiste märtrite mälestusele on pühendatud palvused ja 30. oktoobril toimuv konverents märterlusest kristluses.
Nädala kulminatsiooniks on kõigi pühakute päeval, 1. novembril toimuv konverents «Avatud kirik – avatud meedia», kus peaettekande peab Tartu ülikooli meediaõppejõud Mart Raudsaar.
Kirikupäevad lõpevad ühise oikumeenilise jumalateenistusega Rakvere Kolmainu kirikus, kus jutlustab Eesti nelipühi kiriku piiskop Ago Lilleorg, sõnavõtuga osaleb Lääne-Viru maavanem Urmas Tamm.
Rakvere kirikupäevade üritustel osalemiseks on oma nõusoleku andnud kirikute juhtidest peapiiskop Andres Põder, metropoliit Kornelius, EEKBK Liidu president Meego Remmel ning Viru praostkonna praost Avo Kiir.
Rakvere esimesed kirikupäevad pakuvad nädala vältel üritusi kõigile huvilistele tasuta ja paralleelselt toimuv programm annab osalemisvõimalusi kõigile, sõltumata vanusest, huvidest või usulisest taustast. Kirikupäevade korraldamises osalevad viis linnakirikut ja linnavalitsus.
Ürituste kava on leitav aadressil www.karmel.ee/kirikupaevad. Kõik on oodatud, sest kirik on avatud.

Rakvere kirikupäevade toim­konna nimel
Tauno Toompuu,
Rakvere koguduse õpetaja