Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Raamat kõigile kirikulistele

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Möödunud teisipäeval jõudis trükikojast välja uus raamat, mille on välja andnud Misjonikeskus ning mis kannab pealkirja «Abiks kiriku kaastöölistele».

Varasema artiklikogumikuga, mis ilmus 1997. aastal, pole siin palju ühist. Ka ei kõnelda nüüdses kogumikus enam usaldusisikust, mis mõistena on jäänud kiriku kontekstis veidi ähmaseks. See on tõepoolest raamat kõigile, kes kiriku ja koguduste elus kaasa löövad või vähemasti kaasa mõtlevad.

Kogumikus jagavad lugejatega oma mõtteid Luterliku Maailmaliidu peasekretär Ishmael Noko, tänasest. 21. sajandi kogudusest kirjutab peapiiskop Andres Põder, eri valdkondi kirikutöös ja suhtlemisel ühiskonnaga mõtestavad lahti Veiko Vihuri, Leevi Reinaru, Tiit Salumäe, Erkki Kurronen, Priit Kama, Urmas Viilma, Priit Humal ja Raivo Linnas. Praktilisemaid kogemusi jagavad Joel Luhamets, Ester Liinak ja Tarmo Oidekivi.

78 lehekülge on hea lugemine üheks hingetõmbeks, aga järele mõelda annab pakutud ideede üle ning neid ka elu rakendada veel hulk aega.

Raamatu on kujundanud Elve Bender, korrektoritöö tegi Heli Tammik ning küljendas Egon Erkmann. Kogumiku toimetaja on Ester Liinak.

Iga kogudus saab enda käsutusse 3 eksemplari tasuta, ülejäänud lähevad müüki.

EK