Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pühitsemiste ja õnnistamiste käsiraamat

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

 Vaimulike konverentsi ajaks jõudis õpetajateni ka trükisoe kirikukäsiraamatu neljas osa – «Pühitsemiste ja õnnistamiste käsiraamat».
Raamat sisaldab ordinatsiooni-, ametisseseadmise, kiriku pühitsemise ning tänu- ja õnnistamistalituste korda. Teose koostamisel on EELK liturgiakomisjoni sekretäri ja raamatu ühe koostaja Peeter Paenurme sõnul kasutatud nii Skandinaavia, Saksa kui Ameerika luterlike kirikute, samuti katoliku ja anglikaani kiriku samalaadseid materjale.
Käsiraamatus on Piibli kirjakohad ja palvesõnad eri olukordadeks, olgu see siis diakoni ametisse pühitsemine, kiriku esemete ja tarvikute pühitsemine, aga ka näiteks oluliste kogukondlike asutuste nagu muuseumi või raamatukogu, lasteaia ja lastekodu, õppeasutuse, haigla ja sanatooriumi õnnistamine. Varasematest abimaterjalidest paljudeks elulisteks olukordadeks midagi leida polnud ning nii kombineerisid vaimulikud eri kirjakohti ja palveid.
Laiemas kontekstis annab vastne käsiraamat vaimulikele enam ruumi kiriklike talituste ja nende vajalikkuse teadvustamiseks ning pakub kiriku töötegijaile praktilist tuge. Õnnistamiste ja pühitsemiste käsiraamatus kasutusel olevad tekstid võimaldavad teha tööd ka oikumeenilises seoses.
Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kirikute Nõukogu, E.E.L.K., siseministeerium, Soome Kiriku Välisabi ja Põhja-Elbe Kirik. Käsiraamat on müügil EELK konsistooriumis.
Märtsikuus peaks ilmuma ka kirikukäsiraamatu teine osa – lektsionaarium ehk lugemiste raamat, mis sisaldab kõiki jumalateenistustel loetavaid Piibli kirjakohti.
Liturgiline uuendus on andnud……..
Eesti Kirik