Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Priit Rannut Märjamaa aukodanikuks

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Märjamaa vallavolikogu tunnustas valla aukodaniku nimetusega 20 aastat Märjamaa Maarja kogudust õpetajana teeninud Priit Rannutit ja lastekirjanik Harri Jõgisalu.

Märjamaa valla tunnustuse avaldamise korra kohaselt kaasneb aukodaniku nime omistamisega Märjamaa valla Maarjaristi I klassi kuldrist. Valla kõrgeim teenetemärk antakse tunnustatavatele pidulikult üle 23. veebruaril vabariigi aastapäeva vastuvõtul Märjamaa rahvamajas.

2007. aasta jaanuaris 88. sünnipäeva tähistanud õpetaja Priit Rannut on olnud kahe aastakümne jooksul Märjamaa vallarahva teenistuses nii koguduseõpetaja kui ka aktiivse ühiskonnategelasena. Õpetaja Rannuti juhtimisel algas 1980ndate aastate teisel poolel 1941. aasta sõjategevuses raskelt kannatanud Märjamaa Maarja kiriku põhjalik renoveerimine, taastati ja taasavati Vabadussõja monument.

Õpetaja Rannuti ametiajal ja tema eestvedamisel loodi sõprussuhted Saksamaa Põhja-Elbe kiriku ja Vihanti kogudusega Soomes. Paljuski tänu õpetaja Rannuti pühendumisele kaunistab Märjamaad uus kogudusemaja, mis on muutunud koguduse jaoks talviste jumalateenistuste ja kogu valla jaoks oluliste kultuurisündmuste korraldamise paigaks.

EK