Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

President autasustas vabatahtlikke

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Pühapäeval andis president Toomas Hendrik Ilves üle rinnamärgi ja aukirja vabatahtlikele, kelle tegevus on olnud ligimesele kasuks ning pälvinud kaaskodanike tähelepanu.

Viiekümne autasustatava hulgas on lapsi ja noori, keskealisi ja vanu inimesi. Selle aasta väljavalitud tehti teatavaks 5. detsembril, rahvusvahelisel vabatahtlike päeval. Iga inimene, kollektiiv või organisatsioon võis esitleda oma kandidaadi.

Vabatahtlikkuse teema on sisuliselt seotud kristliku eluviisi ideega: tee ligimesele seda, mida soovid, et sinule tehtaks; ole ise selleks muutuseks, mida soovid näha maailmas.

Diakoonia Aasta Eestis MTÜ esitas aasta parimaks vabatahtlikuks Tartu ülikooli üliõpilase Triinu Kivistiku (20), kes sai aunimetuse seoses osalemisega rahvusvaheliste vabatahtlike töölaagrites. Ta viibis 10 kuud Euroopa Vabatahtliku Teenistuse programmiga Saksamaal Hildesheimis noorte sotsiaalkeskuses. Triinu on aktiivne noor, kelle positiivne tegevus nakatab ka teisi.

Kristjan Luhamets esitas aasta vabatahtlikuks oma vanaisa, eluaegsest arstiametist pensionipõlve pidava Heljut Kaprali (83), kes on vabatahtlikuna Tallinna Diakooniahaigla teenistuses. Ta külastab igal esmaspäeval surijate osakonda, kuulab ära inimeste rõõmud ja mured, lohutab ja julgustab neid ning vajadusel korraldab asju, milleks inimene enam ise võimeline pole.

Aet Urbas (30) on kauaaegne Kuriteoohvrite Toetamise Ühingu liige, kes oma vastutustundliku suhtumisega töösse on eeskujuks teistelegi tugiisikutele. Tema südameasjaks on ohvritest lapsed, eriti puudega lapsed. Aktiivse vabatahtlikuna on Reet Kõpper (59) võtnud endale südameasjaks aidata kuriteoohvriks langenud inimesi ja teisigi abivajajaid. Erilise missioonitundega tegeleb ta aga eluga pahuksisse läinud noorte perede ja ohvritega.

(30) on kauaaegne Kuriteoohvrite Toetamise Ühingu liige, kes oma vastutustundliku suhtumisega töösse on eeskujuks teistelegi tugiisikutele. Tema südameasjaks on ohvritest lapsed, eriti puudega lapsed. Aktiivse vabatahtlikuna on (59) võtnud endale südameasjaks aidata kuriteoohvriks langenud inimesi ja teisigi abivajajaid. Erilise missioonitundega tegeleb ta aga eluga pahuksisse läinud noorte perede ja ohvritega.

Tartu vangla avamise esimestest kuudest on Tartu Kolgata baptistikoguduse liige Helvi Piispea (73) kinnipeetavatega vestlemas käinud ja jätkanud tööd ka siis, kui hoolealused on vanglast vabanenud. Helvi on autasustamiseks esitanud Tartu vangla kaplan Olavi Ilumets.

Rahvusvahelise vabatahtlike päeva tähistamise idee algatas ÜRO peaassamblee 1985. aastal. Päeva eesmärk on juhtida tähelepanu vabatahtlike panusele ühiskonnas ning vabatahtliku töö olulisele rollile kodanikuühiskonna arengus. Samuti on see päev võimaluseks tunnustada kõiki vabatahtlikke. Eesti vabatahtlike tunnustamise traditsioonile pandi alus 2005. aastal, mille Euroopa Nõukogu kuulutas kodanikuhariduse aastaks. Siis omistati aumärk 100 vabatahtlikule üle Eesti.

Liina Raudvassar