Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Praostkonna väljasõit Vormsile

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Vormsi kiriku altar.Pärnu praostkonna töötegijad tegid 20. oktoobril väljasõidu Vormsile.
Paraku said osaleda vaid pooled praostkonna vaimulikest, lisaks paar ilmiktöötegijat, ent sellegipoolest jäädi rahule nii reisiga kui selle vältel toimunud mõttevahetusega.
Lisaks praostkonna koguduste teenimise vägagi keerulisele küsimusele arutleti peaasjalikult selle üle, kuivõrd meie usk ning arusaam kesksetest usutõdedest on kooskõlas tööpraktikaga, eriti taoliste vaimulike talituste puhul nagu ristimine, laulatus ja matus.
Vastuolud kipuvad tulema esile mööndustes, mida kirikuvõõrastele inimestele tehakse: kas on õige ristida ristimata ja leeris käimata vanemate lapsi; kas on põhjendatud nn kiirleerid enne laulatust; kas ristimata inimese saab matta kiriklikult? Milline on sõnum, mille taolisi mööndusi tehes anname? Kas meie ülesanne on iga hinna eest meeldida võimalikult paljudele inimestele?
Valdavalt jäi kõlama mõte, et mida ausamad ja selgemad me oma kuulutuses ja tegevuses oleme, seda enam meid respekteeritakse. Ning teine: vaimulikud peaksid omavahel kokku leppima, mismoodi nad ühes või teises olukorras toimivad.
Käesolevaga kasutame võimalust öelda kogu südamest tänu lahkele Vormsi rahvale ning iseäranis diakon Ants Rajandole.
Enn Auksmann