Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

PRAOSTKONNA UUDISED

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Viru

Aasta esimesel nädalal peeti juba teist korda palvenädalat ka Jõhvi ja Kohtla-Järve kogudustes. Palvenädalat peeti Jõhvi ja Kohtla-Järve metodisti kirikus, Jõhvi Kristliku Keskuse koguduses, Uue Põlvkonna koguduses, Kohtla-Järve baptistikoguduses, Kohtla-Järve Jumala Sõna koguduses ja EELK Jõhvi Mihkli koguduses.

Nendest kogudustest on kaks eestikeelsed, kolm venekeelsed ja kahes toimuvad teenistused mõlemas keeles. Palvenädala jumalateenistused toimusid kõigis kogudustes mõlemas keeles, osa võttis enamik nimetatud koguduste vaimulikke. Palvenädalal kõneldi perekonnast, kogudusest, linnast.

Nädala juhatas sisse 2. jaanuaril toimunud palvus-hommikusöök Jõhvi vallavalitsuses, millest võtsid osa nelja erineva konfessiooni vaimulikud ja valdav enamik vallavalitsuse töötajaid. Jõhvi koguduse õpetaja Peeter Kaldur ütles, et see oli esimene taoline üritus Ida-Virumaal ning sai väga positiivse tagasiside osaliseks vallavalitsuse töötajatelt, olles suurepäraseks avalöögiks uue aasta esimesele tööpäevale.

Saarte

Nädalavahetusel üle saarte liikunud ja seal tuhandeid majapidamisi elektrita jätnud tugev tuul jättis sel korral kirikutornid paika.

Kihelkonna koguduse õpetaja Rene Reinsoo möönis, et praegu taastatava kirikumüüri katet on tuul küll räsinud, aga midagi hullu pole juhtunud ning elu läheb oma rada edasi.

Hiiumaal on sealse kirikuõpetaja Argo Oleski sõnul jäänud ennustatud torm tulemata ja tugevamad tuuleiilid pole sellist kahju tekitanud, nagu prognoosi järgi karta võis.

Kuressaares 134 cm ja Pärnus 176 cm üle Kroonlinna nulli kerkinud veetase tekitas sealkandis küll üleujutusi, kuid suuremat kahju kaasa ei toonud. Eesti saartel ja rannikualadel möllanud tuuled olid tormi mõõtu Rootsis ja Soomes, kus oli ka hukkunuid ning elutegevus piirkonniti suuresti häiritud. Selle nädala teiseks pooleks on ilmaennustajad lubanud veetaseme uut tõusu ja tugevat tuult.

EK