Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

PRAOSTKONNA UUDIS

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Järva

Koeru kogudus ja õpetajad Allan Praats ning Elve Bender seisavad hea selle eest, et kirik oleks igast küljest ilus vaadata. Euroopa noored vabatahtlikud on kolmel aastal käinud kaheks nädalaks Koerus laagris, et taastada 70–80 aasta jooksul mulla sisse jäänud kiviaeda. Vaid läänekülje müür oli silmaga haaratav, see on nüüdseks kaetud katusega. Vabatahtlikud on taastanud juba 75 m lõunamüüri, sel suvel, 6.–19. augustini asutakse taastama põhjamüüri.

seisavad hea selle eest, et kirik oleks igast küljest ilus vaadata. Euroopa noored vabatahtlikud on kolmel aastal käinud kaheks nädalaks Koerus laagris, et taastada 70–80 aasta jooksul mulla sisse jäänud kiviaeda. Vaid läänekülje müür oli silmaga haaratav, see on nüüdseks kaetud katusega. Vabatahtlikud on taastanud juba 75 m lõunamüüri, sel suvel, 6.–19. augustini asutakse taastama põhjamüüri.

Elve Bender ütleb, et lõunamüüri hakati vabatahtlikega välja kaevama labidate ja kirkadega, mispeale tuli mõni ettevõtja töömeeste ja tehnikaga appi. 18–36aastaseid vabatahtlikke Hollandist, Saksamaalt, Itaaliast, Poolast, Tšehhist, Taanist, Šveitsist, Prantsusmalt ja Jaapanist vahendasid  European Voluntary Service’i (EVS) ja Bauorder’i kaudu Eesti esindajad Estyes ja Diakoonia Aasta Eestis. Esimese grupiga saabus Koeru 13, mullu 7 inimest. Vihmase ilmaga puhastasid noored kiriku võlvipealseid.

Tänavu hakatakse puhastama võsast põhjamüüri. Kuna idapoolne külg on järsu langusega, siis seal tasandatakse vaid maapinda. Raha masinate, noorte toitlustamise ja muu tarvis sai kogudus möödunud aastal Järvamaa kohaliku omaalgatuse programmist. Kogudus plaanib remontida ka kiriku põranda ja sel aastal valmis saada vastava projekti.

Kogudus on liitunud teeliste kirikute projektiga, kirik on avatud teisipäevast laupäevani kell 10–17, pühapäeval kell 10–14.

15. juunil on kirikus kontsert «Muusika, ärata mu süda», kus esinevad metsosopran Triin Ella ja akordionist Sirje Mõttus. Kavas 16.–17. sajandi heliloomingut ja vaimulikke rahvalaule.

24. juunil on koguduses surnuaiapüha. Kihelkonnapäeval, 22. juulil on kirikuaias piknik, õhtune jalutuskäik ja madlipäeva öökontsert. Koguduse kuldleer on 19. augustil.

EK