PRAOSTKONDADE UUDISED

/ autor: ek / rubriik: Uudis / ilmunud:  /

Tallinn

Pühapäeval, 21. mai jumalateenistusel laulis Kaarli koguduse naiskoor oma 53. sünnipäeva auks. Dirigent Marika Kahari juhtimisel on naistel selgeks õpitud mahukas ja nõudlik repertuaar, millega astutakse üles nii kodukirikus kui ka külalisesinemistel. 
Sünnipäeva järelgi ei jääda suvapuhkusele, sest ees ootab paar esinemist. Pühapäeval, 28. mail lauldakse Tallinna oikumeenilise naiskoori koosseisus Nõmme Rahu kiriku aias Tallinna praostkonna traditsioonilisel laulupäeval.

Lääne-Harju

Hageris toimub 27. mail perepäev. Kogudus kutsub oma liikmed koos peredega kirikumõisa metsa hooldama. Möödunud aastal istutatud mets vajab rohimist, kulu ja rohi tallamist ning eemaldamist väikeste puuistikute ümbert, et need saaksid paremini suurteks puudeks kasvada.
Rapla koguduse traditsioonilised kirikupuhastustalgud peeti laupäeval, 20. mail. Talgutööd on jätkuks aprilli lõpus aset leidnud kirikuümbruse koristustalgutele. Koguduse õpetaja Mihkel Kukk ütles, et koguduse rahvas koguneb oma kirikut ja selle ümbrust korrastama igal kevadel ja sügisel juba palju aastaid ja neist töölaupäevakutest võetakse ka innukalt osa.
Ristil on mai lõpul oodata koguduse maja osalise remondi lõppemist. Koguduse õpetaja Annika Laatsi kinnitusel peaks samal ajal korda saama ka kiriku katus.

Pärnu

Pärnu-Jakobi kirikuaeda istutati kuusepuu, millest detsembris saab jõulupuu. Jõulupuu istutamise mõte tuli koguduse liikmelt Aili Pärnalt, kes ka puukese kohale tõi. Kuuse pidulik istutamine toimus peale emadepäeva jumalateenistust kõigi kirikuliste osavõtul. Kogudus loodab, et advendiajal rõõmustab tuledes puu nii kirikuliste kui ka kirikust möödujate silma ja soojendab südant.

Viljandi

Juba viiendat aastat peab Kolga-Jaani kogudus oma ajaloo suurkuju, Willem Reimani mälestusele pühendatud päevi. Sel aastal jagub üritusi kaheksale päevale. 28. maist kuni 4. juunini kestva kuulutusnädala raames tulevad Kolga-Jaani Johannese kirikusse jumalasõna jagama erinevad õpetajad.

4. juunil toimub Willem Reimani 145. sünniaastapäevale pühendatud tänujumalateenistus, millega tähistatakse 1. nelipüha ja 122. aasta möödumist sini-must-valge lipu pühitsemisest. Teenivad peapiiskop Andres Põder, kohalik õpetaja Ants Tooming, orelit mängib Toomas Trass. Pärast jumalateenistust esinevad ettekannetega Toomas Paul ja Mart Laar.