Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Praost Peeter Kaldur tähistas 60. sünnipäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

KaldurJõhvi kirikus õnnitles kogudus pühapäeval tänujumalateenistusel õpetaja Peeter Kaldurit, kes on teeninud kogudust 34 aastat. Et kirikus on rohkem kui üks orel, hõiskas pillide kuningaski sel päeval kolme organisti käe all. Lauluga tuli sõpra tervitama segaansambel Tammikust.
Peapiiskop Andres Põder tõi kingitust üle andes esile sünnipäevalapse laia haaret ja võimekust kirikutöös. Ustavad kirikuliikmed meenutasid õnnitlusi üle andes olulisi hetki koos käidud teelt ja soovisid oma õpetajale head tervist ja pikka iga.
Pidulauas tänas õpetaja Kaldur kõiki kaasteelisi, kes on olnud tema kõrval ja tänu kellele koostöös Jumal on lasknud asjadel hästi korda minna.
Peeter Kaldur on sündinud 20. mail 1954. Lõpetanud Nõo keskkooli, õppinud ülikoolis matemaatikat, saanud diplomi usuteaduse instituudis. Ordineeriti vaimulikuks 22. veebruaril 1978. Alates 1980. aastast teenib Jõhvi kogudust. On olnud mitme koguduse hooldajaõpetaja ja on seda ka praegu. Olnud kirikuvalitsuse liige, kuulub kirikukogusse, on valitud rahvusvaheliste kiriklike organisatsioonide liikmeks.
Saanud tunnustust EELK-lt ja vabariigi presidendilt; Jõhvi aukodanik aastast 2012.
Reet ja Peeter Kalduri peres on suureks kasvanud kaks poega ja kaks tütart.
Sirje Semm