Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Politsei- ja piirivalvekaplanid otsivad töötegijaid

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Politsei- ja piirivalvekaplanaadi esindajad käisid kohtumas EELK Usuteaduse Instituudi üliõpilastega, et tutvustada kaplani tööd.

«Meie plaan on leida väärilisi järglasi, kes on siiralt huvitatud tööst politseis,» selgitas Eesti Kirikule Lõuna politseiprefektuuris töötav kaplan õp Valdo Lust. Tema sõnul on selliseid kohtumisi juba varem korduvalt tehtud, näiteks baptistide kõrgemas usuteaduslikus seminaris Tartus ja metodistide teoloogilises seminaris Tallinnas.
«Kaplaniteenistuse tutvustamise laiem eesmärk on innustada üliõpilasi juba kooli ajal mõtlema tõsiselt tulevikuplaanidele ning kaaluma, kas mitte valida töökohaks politsei,» räägib Valdo Lust, kes koos kaplanaadi vanema, õp Jaan Jaaniga usuteaduse instituuti külastades andis huvilistele ülevaate politsei organisatsioonist ja kaplanitööst.
«Tihti on inimestel politseiameti ees põhjendamatu hirm,» nendib õp Lust. Ta lisab, et just nimelt teadmatus ei lase juurduda võimalikul huvil selles süsteemis vaimulikutööle asuda. Politseikaplanite soovitus asjast huvitatutele kõlas: taotlege endale abipolitseiniku paberid, et näeksite enne suure otsuse tegemist reaalset politseitööd lähemalt.
«Juba politseiautosse istumine võib mõne inimese huvi kaplaniameti vastu nullida, aga samas teisele inimesele anda vajaliku kindluse, et soovib just tööle riigiametisse,» toob kaplan Valdo Lust elulise näite.
Liina Raudvassar