Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Politsei ja piirivalve aastapäeva tähistati Tartus

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Kaplanid Tartu Jaani kirikus: Valdo Lust (vasakult), Ago Rand, Jaan Jaani ja Kaido Petermann. Tiiu Pikkur
Reedel, 18. novembril oli Eesti politsei ja piirivalve aastapäev, mida seekord tähistati Tartus. Tähtpäeva jumalateenistus toimus Jaani kirikus.

Teenisid peakaplan Jaan Jaani, Lõuna prefektuuri kaplan Valdo Lust, Ida prefektuuri kaplan Ago Rand ja Põhja prefektuuri kaplan Kaido Petermann. Kaasa teenisid politsei- ja piirivalveorkester, solist Karmen Puis ja organist Elke Unt.
Jumalateenistusest võtsid osa politsei- ja piirivalveameti peadirektor Raivo Küüt, Lõuna prefektuuri prefekt Tarmo Kohv, politsei-, piirivalve- ning kodakondsus- ja migratsiooniameti töötajad.
Jutluses rõhutas peakap­lan Jaan Jaani, et kui Jumal on andnud meile oma riigi, siis tuleb seda ka kaitsta. Ta meenutas paarikümne aasta taguseid aegu, kui alles hakati Eesti politseid ja piirivalvet üles ehitama. Praegu on politsei ja piirivalve ühendatud ning ühine töö kannab ka vilja. Sihikindlus viib eesmärgile ja vabadusesädet tuleb tõsiselt hoida, lausus Jaani. «Hoidkem uksed valla, et Kristuse armastus võiks sisse astuda,» ütles ta ja soovis Eesti politseile ning piirivalvele – olgem julged!
Jumalateenistuse lõpus andis Jaan Jaani kaplan Ago Rannale üle kaplaniteenistuse tänukirja ustava ja kohusetundliku teenimise eest.
Ühist politsei ja piirivalve aastapäeva tähistati praegusel kujul alles teist aastat, kuid ühisorganisatsiooni kuuluvad valdkonnad on tegutsenud juba aastakümneid – novembris möödus 93 aastat Eesti oma politsei ja 89 aastat oma piirivalve loomisest. 93 aastat tagasi hakkas äsjasündinud Eesti vabariik määratlema oma kodanikkonda ja 22 aastat on möödas ajast, kui kodanike komiteed alustasid kodanike registreerimist.
Aastapäeva kontsertaktusel Vanemuise kontserdisaalis esinesid kõnedega peaminister Andrus Ansip, siseminister Ken-Marti Vaher ning politsei- ja piirivalveameti peadirektor Raivo Küüt. Heade töötulemuste ja pühendumuse eest tunnustati 51 töötajat teeneteristiga.
Peadirektor Küüt sõnas, et sisejulgeolekutöötajad on riigi esindajatena ühiskonna eesliinil iga päev. «Võiks öelda, et kui rahva jaoks keegi riigipoolset kaitstust ja turvalisust kõige rohkem esindab, siis olemegi selleks meie – kõik politsei- ja piirivalveameti töötajad,» ütles ta. Ehkki on põhjust tunda heameelt kuritegevuse vähenemise statistika üle, toonitas Küüt ometi, et kogu aeg tuleb analüüsida trende, mis esmapilgul valmistavad rõõmu, kuid kriitiliselt vaadates peavad tegema meid ka valvsaks.
Kaplanid on oma tubli tööga juba ammu politseis ja piirivalves omaks võetud. Neil on kindel koht ja ülesanded jõustruktuuride pingelises töös.
Tiiu Pikkur