Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pindi kogudusel on taas täieõiguslik õpetaja

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

18. augustil oli Pindi kirikus introduktsioonijumalateenistus, koguduse täieõiguslikuks õpetajaks sai Mait Mölder.

Laupäeval valitses Pindi kirikus ülev meeleolu, kui peapiiskop Andres Põder seadis koguduse ees õpetajaametisse kogudusele kolm aastat diakonina vaimutuge jaganud Mait Mölderi. Peapiiskoppi assisteerisid Võru praost Urmas Nagel ja abipraost Üllar Salumets. Orelil saatis teenistust koguduse organist Anne Trumm.

Võrumaal sündinud ja kasvanud Mait Mölder (29) on oma teenimispaigakski valinud kodukandi Pindi kiriku, kuhu ta õpingute ajal Usuteaduse Instituudis 2003. aastal praktikale tuli. 2000. aastast teenis siin ametlikult hooldajaõpetajana praost Andres Mäevere, ent 1964. aastal kogudusse jutlustajaks tulnud Laine Villenthal ei jätnud truu hingekarjasena kogudust ka ametlikult pensionile jäädes ja pani ameti maha alles 31. detsembril 2003, mil siirdus kodupaika Nissi.

5. juunil 2004 ordineeriti Mait Mölder diakoniks ja sel suvel pastoraalseminari lõpetanuna täpselt samal kuupäeval õpetajaks. Oma vaimulikuks kasvamise kohta ütleb Mölder: «See on olnud suhteliselt pikk protsess – päris rohujuure tasandilt alates. Olen pidanud kiriku juures mitut ametit. See, et ma vaimuliku ametisse olen jõudnud, on rohkem ikka olnud Jumala arm ja kutsumine, kuid ka siin ei saa mõistagi rääkida «valmissaamisest», vaid see on üks verstapost teel.»

Abikaasa Ivi Mölder on lõpetanud Tartu Ülikooli usuteaduskonna ja on koguduses pühapäevakooli õpetaja. Peres on kuueaastane poeg Mihkel.

Vastselt kogudusega laulatatud õpetajat õnnitlesid hiljuti remonditud kirikus koguduseliikmed, lähedased, ametivennad ja -õed ning sõbrad.

Rita Puidet