Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pillide kuninga naiselikum pool

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

28. augustil on Juuru orelisuve lõppakord, suur galakontsert, kus pillide kuningaks tituleeritud instrumenti mängivad ainult naisorganistid.

Kontsert kestab umbes kaks tundi, iga esineja päralt on Juuru Mihkli kiriku orel keskmiselt 20 minutit. Kavas leidub põhiliselt Põhja-Saksa orelikoolkonna heliloojate muusikat, Bachi, Sheidemanni ning loomulikult sel aastal sünni- ja surma-aastapäeva tähistava Buxtehude teoseid, Mendelssohni, Brahmsi ja Waltheri loomingut. Lisaks mängitakse ka eesti heliloojate Ester Mägi, Hugo Lepnurme ja Roman Toi orelipalu.

Esinejateks on kaks organisti Tallinna Toomkirikust – Ene Salumäe ja Kadri Ploompuu, Kirikumuusika Liidu esinaine ja Tallinna Kaarli koguduse organist Piret Aidulo ning Tallinna Jaani kirikust Tiia Tenno. Tartut esindab Maarja koguduse organist Elke Unt.

Kontsert algab teisipäeval, 28. augustil kell 19 ja oodatud on kõik huvilised, kes Juuru vastrestaureeritud oreli kaunist kõla nautida tahavad. Sissepääs on tasuta.

Juuru orelisuve korraldaja ja SA Juuru Mihkli Kiriku Oreli Fond juhatuse liige

Kristel Aer ütleb, et fond ootab annetusi restaureerimise maksumusest viimase osa tasumiseks

8. juulil pühitses peapiiskop Andres Põder Juuru kiriku 110aastase oreli, mis taastati peaasjalikult eraannetustest kogutud rahaga. Oreli ehitas 1897. aastal Jakob Saarmann, kes kasutas ehituseks vanade lammutatud käsitööorelite detaile. Just need detailid muudavad Mihkli kiriku oreli spetsialistide arvates väärtuslikuks. Restaureerimistööd kulgesid rahvusvahelise mainega orelispetsialisti ja Juuru orelile ekspertiisi teinud Göran Grahni ning restaureerimist juhtinud Hardo Kriisa käe all.

Esiettekandele tuli ka Urmas Sisaski spetsiaalselt Juuru orelile mõeldes kirjutatud vokaaltsükkel «Me Sõna on armastus» sopranile, baritonile, orelile ja keelpillikvartetile. Teksti on kirjutanud Toivo Tuberik, esinesid Pille Lill, Aare Saal, Kristel Aer ja R. Tobiase nimeline keelpillikvartett.

EK