Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Piiskoplik nõukogu arutas jumalateenistusega seonduvat

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

15. juunil kogunenud piiskoplik nõukogu otsustas jumalateenistuskorra ühtlustamise poolt. 

Praegu kehtivad meie kirikus paralleelselt kaks liturgilist korda: agenda (1951) ja kirikukäsiraamat (2008). Juba 2018. aasta kevadel tegi piiskoplik nõukogu põhimõttelise otsuse algatada EELK ühtse jumalateenistuskorra koostamine.

Assessor Marko Tiitus tutvustas nüüd piiskoplikule nõukogule konkreetseid ettepanekuid ja võimalusi, mis on päevakorda kerkinud seoses uue lauluraamatu koostamisega, mille lõppu plaanitakse panna ka jumalateenistuse kord. Assessor leidis, et korra võiks ühtlustada. Kuid samas ei välistanud Tiitus ka teisi võimalusi, nagu näiteks seda, et lauluraamatu lõppu jääb kaks varianti: vana ja uus. Lisaks võib luua ka täiesti uue jumalateenistuskorra puhtalt lehelt. Neljanda variandina võib jätta kogudustele täieliku vabaduse oma jumalateenistuse osas. Tiitus lisas siiski, et kirikuvalitsus pooldab jumalateenistuskorra ühtlustamist ja siin tasub minna kompromissidele, milleks tuleb kirikus tekitada laiapõhjaline arutelu. 

Küsimust arutati põhjalikult ja otsustati, et lähtuvalt piiskopliku nõukogu 30. mai 2018 otsustest asutakse koostama EELK ühtse peajumalateenistuse korra (missa ja sõnajumalateenistuse korra) kavandit, mis lisatakse uude lauluraamatusse. Arutelu sel teemal jätkub praostkondades ja vastavates komisjonides. 

Kaido Soom