Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Pidulik jumalateenistus Seinäjoel

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Noodid missast.

21. jaanuaril tähistame Soomes Eesti Vabariigi 100. aastapäeva Seinäjoel piduliku jumalateenistusega.

„Maakiriku missa“ toimub Törnävä kirikus õhtul kell 18. Mõte korraldada Seinäjoel Eesti Vabariigi auks pidulik jumalateenistus sündis ühiselt Kauhava koguduse organistide Silvia Kaljuranna ja Piret Stepanoviga. Eesti organistidena tundsime, et soovime kinkida soomlastele midagi eestipärast ja palvetada ühiselt Eesti rahva eest. Eesti iseseisvus on suur kingitus ja loodan, et oleme kõik südames Jumalale tänulikud, et ta on meid raskustest läbi kandnud ja saame olla vabad.
„Maakiriku missa“ sündis aastal 2004 minu diplomitööna Viljandi kultuuriakadeemias. Missamuusikat komponeerides sain inspiratsiooni rahvapärasest koraalist ja regilaulust. Üldlaulud missas on eesti rahvapärased koraalid, mõned rahvapärased seaded komponeerisin ka ise juurde. Diplomitöö juhendajaks oli dotsent Ene Salumäe.
Esmaettekandel, diplomimissal Viljandi Pauluse kirikus 7. juunil 2004 oli liturg toona assessor Tiit Salumäe, eeslaulja Jüri Liiva ja kantor Lea Salumäe. Jumalateenistusel teenisid muusikaga vaimuliku rahvamuusika projektansambel Hingekeeled ja Viljandi kultuuriakadeemia rahvamuusikud. Saatepillidena kõlasid missas mitmed rahvapillid nagu torupill, kannel, Hiiu kannel, viiul, seitsmekeelne kannel, nyckelharpa (võtmeharf) ja harmoonium.
21. jaanuaril Soomes kanname ette „Maakiriku missa“ esmakordselt kakskeelsena, st eesti- ja soomekeelsena. Missa toimub koostöös EELKga. Liturg on piiskop Tiit Salumäe. Kaasa teenivad praost Mauri Pitkäranta, Seinäjoe kirikukoor, kantor Lea Salumäe (harmoonium), Silvia Kaljurand (kannel), Piret Stepanov (plokkflööt), Anna-Kaisa Lahtinen (ukuleele), Tea Polso (viiul), Katri Tuomiharju (flööt ja ukuleele) ja Maria Väinölä (ukuleele).
Lea Salumäe,
Seinäjoe koguduse organist

eesti_vabariik_100_rgb copy