Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Petlemma tuli jõdis Eestisse

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eesti Skautide Ühingu liikmed võtsid 20.detsembril Eesti–Läti piiril lõunanaabritelt vastu elava tule, mis on jõudnud siia Petlemmast ja liigub läbi Eesti edasi Soome.

Idee sai alguse kümme aastat tagasi jõuluaegses Austrias, kus sealses avalik-õiguslikus telekanalis ORF toimunud galaõhtu «Valgus pimeduses» käigus kõneldi sellest, kuidas Austria lapsed on toonud tule otse Jeesuse sünnilinnast.

Idee kogus hulga populaarsust, sellega liitusid katoliku, protestantlik ja nelipühi kirik, samuti eri maade skautlikud noorsoo-organisatsioonid ning tänavugi jõuab tuli nende abiga üle Euroopa väga paljude maade kirikutesse ja kogudustesse.

Seekordne tuleteekond sai alguse Austria laste sõidust Petlemma, tuli on käest kätte edasi antud ning täna ületab see meie riigi piiri. Eesti skaudid on projektiga liitunud kolmandat aastat ning usutavasti kogub kaunis ettevõtmine siingi hulga poolehoidjaid.

Tule täpse teekonna määrab ESÜ, aga kindlasti saab iga soovija alates toomapäevast Petlemma tuld koju viia Tartu Maarja koguduse majast. Teel Tallinna peatutakse mitmes paigas ning pealinnast tahetakse see üle anda meie põhjanaabritele. Soomlased saavad tule ka teist teekonda mööda – Rootsi kaudu.

Levinud kombe kohaselt viivad skaudid eri maades Petlemmast süüdatud tule valitsus- ja omavalitsusasutustesse, avalikesse kultuuripaikadesse, vanadekodudesse, haiglatesse, muudesse hoolekandeasutustesse ning muidugi kirikutesse.

Mari Paenurm