Pereraadio sai ringhäälinguloa

/ autor: ek / rubriik: Uudis / ilmunud:  /

Tartu Pereraadio Ühing sai ringhäälinguloa edastada Narva linnas ja lähipiirkonnas sagedusel 93,6 megahertsi Narvskoje Semeinoje Radio programmi.

Kultuuriministeeriumi korraldatud konkursi võitnud venekeelne Semeinoje Radio kuulub Tartu Pereraadio Ühingu alla ja on kuuldav sagedusel 1035 kHz (kesklainel). Semeinoje Radio hõlmab suure osa Venemaa Euroopa osast, Ukrainast ja Valgevenest ning Leedu ja Läti. Luba soovisid ka Trio LSL Uuno raadio ja Euro FM OÜ raadio FM edastamiseks.

Pereraadio tegevjuhi Paavo Pihlaku sõnul ei saa tegevusplaani kohta veel midagi kindlat öelda: «Asi on pisut toores. Konkursid konkurssideks, kuid paberivärk veel käib. Samuti ettevalmistused Narvas.»

Pereraadio programmid sisaldavad laia teemaringi inimese isiklikest probleemidest kuni ühiskonnas valitseva olukorra ja valupunktideni ning on mõeldud erinevatele ealistele ja sotsiaalsetele gruppidele.

Kommertsraadiotega võrreldes on Pereraadio kujunenud alternatiivkanaliks meelelahutusele ja moraalseks rehabilitatsiooni vahendiks vanadele, haigetele või eluraskustes inimestele.

Merje Mänd