Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Peapiiskop kuulutas välja üleriigilise jõulurahu

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Eile, 11. detsembri pärastlõunal kuulutas peapiiskop Andres Põder (fotol) Jõgeval välja üle-eestilise jõulurahu. ImagePärast küünla süütamist peeti kultuurikeskuses Arsise kellade kontsert ning esines Jõgeva gümnaasiumi segakoor. Samal päeval toimus Jõgeval ka Eesti Linnade Liidu juhatuse kokkutulek, nii said peapiiskopi tervitusteksti koduteele kaasa kõik kohalviibinud linnapead ja maavanemad.
Jõgeva linn on kuulus Eestimaa külmarekordite poolest ning tutvustab ennast juba teist aastat avalikkusele külmalinnana ja Eestimaa jõuluvana koduna. «Esialgu on rajatud jõuluvana kodu Jõgeva kultuurikeskusse, kuid kavas on välja arendada aasta ringi tegutsev teemapark koos palkmajadega,» selgitab Jõgeva linnapea Viktor Svjatõšev.
Pea kaks aastat tegutseb Jõgeval koostöös Eesti Postiga jõuluvana postkontor, kuhu eelmisel aastal saabus üle tuhande kirja kogu riigist. «Iga kiri saab ka vastuse,» kinnitab linnapea ning arvab, et külmalinn ja samas sooja südamega inimeste kodulinn on igati paslik paik jõulurahu väljakuulutamiseks.
Ka möödunud aastal kuulutati jõulurahu välja Jõgeval. «Seetõttu sai selline ettepanek eelmisel aastal peapiiskopile tehtud. Meil väikelinna inimestena on hea meel, kui saame anda oma panuse jõulukuu meeleolu loomisel,» ütles linnapea.
Merje Mänd