Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Parimad laulud on välja valitud

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

symbol_bannerile copyLäinud neljapäeval valis Eesti Kirikute Nõukogu žürii välja laulukonkursile laekunud lauludest parimad.

Seoses vabariigi juubelisünnipäevaga ja sooviga teha sel puhul oma riigile kingitus, kuulutas Eesti Kirikute Nõukogu möödunud aasta 1. juunil välja laulukonkursi „Vaimulik viis vabariigile“ ehk VVV. Konkursile laekus 51 helitööd, mis oli enam kui loota julgeti, sõnab projektijuht Lehari Kaustel.
Võistluse eesmärk oli leida laule, mis kõnelevad isamaa-austusest ja -armastusest läbi kristliku usu ja maailmavaate ning annaksid kogu rahva aatelisusele elujõudu. Laekunud lauludest valis ekspertgrupp välja üheksa. Valik oli Kausteli sõnul tore ja ilus ning laulud kandis neljapäeval liikmeskirikute esindajatele ette professionaalne laulja Karis Trass.
Võidulauluks valiti „Su lainte laul“ ja pärast ümbrike avamist selgus, et laulu sõnade ja viisi autor on Mari-Liis Riibak. Teise koha vääriliseks tunnistati Kadri Hundi „Tõsta tänuks palvekäed“. Kolmas ja neljas koht läksid jagamisele laulude „Palve Eestimaa eest“ ja „Sind armastan, Eesti“ vahel.Esimese viisi autor on Leila Röömel ja sõnade autor Anu Röömel, teise viisi autor Maris Lend, sõnade autor on Eduard Triik.
Lehari Kaustel kommenteerib, et laulude ettelaulmisel tekkis pühalik tunne, mis assotsieerus Tõnis Mäe „Palve“ või „Koidu“ meeleoluga. Ja mõnigi laul jäi tükiks ajaks meeltesse helisema.
Võidulaulud arranžeeritak­se ja need kantakse ette järgmisel aastal 24. veebruaril jumalateenistusel Tallinna toomkirikus. Siis kõlavad ka võidulaulu „Su lainte laul“ sõnad „Suur Jumal hoidku meie maad ja lasku viljal võrsuda. / Las olla rahu meite teil, et ükski laps ei hülgaks neid.“
Rita Puidet