Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Paragrahviga koroona vastu

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

26. aprillil toimus Vabariigi Valitsuse ja EELK ühiskomisjoni õiguslike küsimuste alakomisjoni koosolek.

Alakomisjoni poole pöörduti sooviga saada hinnangut koroona leviku tõkestamiseks avalikele jumalateenistustele kehtestatud piirangute õiguspärasuse kohta. Nagu kogu ühiskonnas, nii oli ka kirikuringkondades sel teemal erinevaid arvamusi. Heameel on, et kirikuinimesed väljendasid omi mõtteid ja arvamisi tavapärase väärikuse ja vaoshoitusega. Ilma linnaväljakutel trumme põristamata ning politseiga sõnelemata.

Komisjon leidis üksmeelselt, et COVID-19 seoses kehtestatud piirangud olid paratamatud, vastasid kirikuliste tervise kaitse huvidele ning epidemioloogilisele olukorrale. Ülemäärast karmust või ülepingutamist siin ei olnud.

Üleeilsest jõustusid terviseameti uued COVID-19 käitumisjuhised avalike jumalateenistuste ja teiste avalike usuliste talituste pidamiseks ja neil osalemiseks. Need on asjatundlikud ja usaldusväärsed ning koguduste juhatustele konkreetseks abiks.

Loodame, et lugejad nõustuvad alakomisjoni järeldusega, et kui edaspidi peaks ilmnema vajadus uute piirangute kehtestamiseks, siis on põhjust teha seda vahepeal täpsustunud teadusandmete põhjal. Samuti võiks siis ka rohkem arvestada kohalike erisustega, sest tingimused ning võimalused pealinna suurtes pühakodades ja väikestes maakirikutes on ju paljuski erinevad. Riigi ja luteri kiriku ühine vaatenurk on koroonast võitusaamisel oluline ka edaspidi. Nakkusohule peame tänagi koos vastu seisma.

Jüri Ehasalu,

valitsuskomisjoni õiguslike küsimuste 

alakomisjoni kaasesimees