Palvekett liidab inimesi

/ autor: ek / rubriik: Uudis / ilmunud:  /

Tartu Teoloogia Akadeemia (TTA) korraldas 24tunnise palveketi, et palvetada oma kooli, üliõpilaste, maa ja rahva eest. 48 pooltundi sisaldava palveketi eesmärgiks on tähtsustada palve rolli meie elus ja usaldust Jumala vastu.

7. aprillil korraldatud pal-vekett toimus juba kolmandat korda. Palveketti olid kaasa- tud üliõpilased, kooli töötajad ja õppejõud, lisaks vilistlased ja ka need, kes lihtsalt tunnevad selleks soovi, samuti akadeemia sõbrad mitmel pool maailmas.

Rahvusvahelise palveketi eesmärk on jagada vaimsust ja ühtekuuluvustunnet.

Iga palveketist osavõtja sai palveks pool tundi. Osavõtjad ei pea palveks kokku kogunema, vaid palvetavad endale sobivas kohas. «See õpetab inimesi palvetama ning aitab tunda seeläbi igaühe vastutust toimuva suhtes. Lisaks liidab ühiste eesmärkide eest palvetamine inimesi,» on TTA rektor Eenok Haamer kindel.

Palveketi mõte on kanda kool ühises osaduses ja tänus Jumala ette, et Ta on andnud koolile nii palju sõpru ja toetajaid, kes TTA tänase päeva ja tuleviku pärast muret tunnevad. Samuti palutakse Issanda jätkuvat õnnistust kooli tööle ja tulevikuplaanidele, et need võiksid teostuda.

TTA õppeprorektor Siimon Haamer on veendunud, et ühistel palvetel on suur tähtsus: «Jumal ei aita meid alati raskustest mööda, vaid tihtipeale viib neist läbi, kuid Ta ei jäta meid. Selles usus on TTA oma elu elanud ja elab jätkuvalt.»

Merje Mänd