Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Palju õnne, Külli Salumäe!

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Viljandi Pauluse kogudus pidas lõikustänupühal meeles oma muusikatöö juhti Külli Salumäed, kel täitus 60 eluaastat. Kirikumuusikuna on ta koguduses tegev olnud üle 30 aasta.

Külli Salumäe (fotol) on enda kohta kirjutanud: „Vähemalt poole oma elust olen pidevalt kellelegi midagi õpetada tohtinud: muusikat, noorsootööd, avalikku esinemist. Olen seda väga nautinud, olenemata sellest, kas minu partneriteks on olnud sõimerühma väikesed inimesed, üldhariduskooli õpilased, tudengid või täiskasvanud.“ Nõnda on ka täna, kümme aastat hiljem. Küllit iseloomustab vitaalsus. Tema hoogsat tegutsemist erinevates valdkondades kannavad loovus ja pühendumine. Ta kaasab ja innustab.

Külli õpetab Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia huvijuht – loovtegevuse õpetaja eriala üliõpilastele eriala- ja loov-

aineid ning avalikku esinemist. Teeb koolinoorsootöö ja loovus- 

õppe alaseid täienduskoolitusi nii õpilastele kui täiskasvanutele. Külli on olnud ka Viljandi linnavolikogu liige, juhtinud selle kultuurikomisjoni ja osalenud hariduskomisjoni töös. Ta juhendab Viljandimaa Slaavi Kultuuri Ühingu naisansamblit Vesna ning Abja naiskoori Õbeäidsme.

Kogudusetööga alustas Külli Salumäe 80ndate lõpus Saaremaal pärast abiellumist tollal Püha, Mustjala ja Muhu kogudust teeninud Mart Salumäega. Lisaks teenistustel ja matustel oreli mängimisele pani ta kokku vokaalkvarteti ja hakkas lastele pühapäevakooli tegema. Külli on EELK Kirikumuusika Liidu asutajaliige. Ta on olnud korduvalt üle-eestiliste vaimulike laulupidude üldjuht ning korraldanud muusikalaagreid ja kontserte. Koguduses on ta olnud juhatuse liige, osaleb aktiivselt nõukogu töös, juhib koguduse koori ning on täitnud organisti kohuseid muusikaelu korraldamisel ja vajadusel orelimänguga jumalateenistustel üle 30 aasta.

Pärast lõikustänupüha jumalateenistust esitles emeriitõpetaja Villu Jürjo pildistendi „Viljandi Pauluse koguduse koor“. Ühes lillede ja kingitustega anti üle õnnistussoovid ning tänusõnad Küllile.

Allan Praats,

Viljandi Pauluse koguduse õpetaja