Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Paistu sai kuju ja uued aknad

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Püha Maria kuju Paistu kirikuaias tervitab jumalakotta tulijaid. Foto: Anna-Liisa Vaher Paistu Maarja kiriku aias avati 13. juulil Püha Maria puuskulptuur, mis raiuti välja kiriku lähedal kasvanud kasest.
Koguduse õpetaja Raivo Asuküla sõnul pidid nad langetama kirikuaias puid, et kirikule rohkem hingamist anda. Lepituseks loodusega asetati ühele kasepakule Püha Maria kuju, mille tegid Olustveres elavad kunstnikud Ly ja Raul Teder, kes on loonud ka Abja-Paluojale ja Helmesse püstitatud Mulgi mehe ja naise.
Püha Maria sündis kiriku ees kasvanud kase tüvest. Kuju kõrgus on 2,5 m ja läbimõõt üle poole meetri. Palveks käed kokku seadnud Maria seisab näoga kirikusse tulijate poole ja tervitab neid. Skulptuuri ees on kiviplaat, millele inimesed saavad lilli ja küünlaid panna.
Paistu kirik on üks vanemaid Eestis ning pühitsetud Jeesuse emale Mariale. Järgmisel aastal on kiriku 775. aastapäev. Maria on kiriku kaitsepühak.
* * *
Paistu kiriku torni seatakse üles uued vitraažaknad. Lääne- ja lõunapoolne aken on asendatud uutega, juulis võeti maha ka vana põhjapoolne aken ja meistrid on asunud uut tegema. Kogu projekt maksab 300 000 krooni ja on väikese koguduse jaoks suur summa. Õpetaja Asuküla sõnul on olnud ka heldeid annetajaid.
Kui keegi tahab kogudust aidata, siis EELK Paistu Maarja koguduse konto nr SEBs on 10022042915008.
Sirje Semm