Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Konsistooriumi detsembrikuu istungil
EELK aukiri on antud pühendud töö eest kauaaegsele Hageri koguduse koorijuhile Sigrid Põllule.
EELK koostöömedali saavad Viljandi Jaani koguduse kaastöölised Soomes: koguduse õpetajad Timo Agren ja Johnny Sabbah, noortejuht Mauno Nivala ning diakon Ivar Solbu Norrast.
Georg Glaase on vabastatud Tartu praostkonna vikaarõpetaja ülesannetest ja kinnitatud 1. detsembrist Laiuse koguduse õpetajaks. Seoses sellega on Valdo Reimann vabastatud koguduse hooldajaõpetaja kohustustest.
Siimon Haamer määratakse Tartu praostkonna vikaardiakoniks praost Joel Luhametsa alluvuses alates ordinatsioonist, mis leiab aset uue aasta alguses.
Siimon Haamer, kes õpib instituudis magistriõppes, on sooritanud diakonieksami 4. detsembril. Alates 1998. aastast on ta seotud Tartu teoloogia akadeemia arendamisega. Seoses usuteaduse instituudi ja teoloogia akadeemia liitumisega peab ta oluliseks saada vaimulik pühitsus.
Vakantseks on kuulutatud Saksa Lunastaja koguduse õpetaja ametikoht ja kandideerimisavaldusi oodatakse 1. jaanuarini.
Muudatused EELK hariduskomisjonis: assessor Gustav Piir on nimetatud komisjoni esimeheks 27. novembrist; Ove Sander vabastatud esimehe kohustustest ja nimetatud liikmeks 27. novembrist; Tiina Ool vabastatud liikme kohustustest 1. detsembrist.
Muudatused EELK laste- ja noorsootöö komisjonis: assessor Gustav Piir on nimetatud komisjoni esimeheks 27. novembrist ja Ove Sander vabastatud komisjoni esimehe kohustustest samast kuupäevast.

Peapiiskopi otsus
Kunda Kolmekuninga koguduse juhatuse esimehele Heldi Randverile on antud EELK tänukiri tubli ja ustava teenimise eest Kunda koguduses.

Selgunud on laulupeo moto
EELK Kirikupäeva ja Laulupeo SA nõukogu ja juhatuse istungil tehti valik laekunud motode hulgast.
2.–4. juulini 2015 Tartus toimuva EELK kirikupäeva ja vaimuliku laulupeo motoks valiti «Maarjamaa – Isa maa», mille pakkus välja praost Jaan Tammsalu. Teemast lähtuvalt alustasid tööd laulupeo repertuaarikomisjonid eesotsas laulupeo kunstilise juhi Raul Talmariga.