Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Otsused

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Konsistooriumi aprillikuu istungil
EELK kirikuseadustiku § 89 lg 1 alusel EELK Konsistoorium otsustab vabastada Tõnu Taremaa Tori koguduse hooldajaõpetaja kohustustest ja määrata Enn Auksmann koguduse hooldajaõpetajaks 1. aprillist.
Assessor Gustav Piiri ettepanekul nimetati Eha Kraft (Tallinna Püha Vaimu koguduse abiõpetaja) EELK esindaja asendajaks Eesti Kirikute Nõukogu religiooniõpetuse ümarlaual.
Jutlustajatele esitatavate haridusnõuete ja eksamineerimise korra punkti 4.7 alusel antakse välja litsents Saarte praostkonna jutlustajale Eve Mägile (Kärla kogudus).
Pilistvere kogudusele anti luba hüpoteegi seadmiseks metsa- ja põllumaadele Swedbanki kasuks, et tagada vana pastoraadi investeeringu lõpuleviimine, suure pastoraadi katuse kordategemine ja haljastustehnika soetamine.
Kinnitati Kiriku Varahalduse OÜ 2013. aasta majandusaasta aruanne.
Peapiiskopi otsus
EELK põhikirja § 17 alusel on Jaanus Torrim (fotol) määratud Tori koguduse diakoniks alates 1. aprillist. Jaanus Torrim on ordineeritud EELK diakoniks 10. novembril 2013 Pärnu Eliisabeti kirikus. Samas koguduses on ta ametis diakoni ja peaorganistina.

Torrim 1Diakonikoolitus
11. aprillini saavad soovijad esitada peapiiskopile avalduse diakonikoolitusele tulemiseks. Lähem info www.eelk.ee/ui/. Diakonikoolituse läbimine on üheks eelduseks diakonieksamile kutsumisele ja hilisemale teenimisele diakonina EELKs. Diakoniordinatsiooni taotlejaid valmistab diakoniameti eksamiks ette pastoraalseminar.

 

 

 

 
Vaimulik laulupidu
Kestab kooride ja puhkpilliorkestrite registreerimine EELK kirikupäevale ja vaimulikule laulupeole «Maar­jamaa – Isa maa», mis toimub 2.–5. juulini 2015 Tartus. Lähem info www.eelk.ee/kirikupaev/.