Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Oleme teekäijad

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

16. augusti keskpäeval, kui pilved rippusid maani, kogunes Jõelähtme kirikusse paarkümmend palverändurit, et asuda koos teele.
Alguspalvuses meenutasime, et Kristus on end nimetanud Teeks, seega on tema järgijad alati teekäijad või Teel käijad, ja kui Kristuse teerada oli okkaline, siis ei pea meiegi tee olema kerge. Ega tol päeval olnudki – lakkamatu vihmasadu naelutas nii mõnegi võimaliku tulija kuivade koduseinte vahele, ent need, kes kohale tulid, ei heitunud halvast ilmast. Oldi tulnud otsima teed iseendani. Koos Kristusega või Kristuses. Ja vihmasadugi katkes rändurite esimeste sammude järel.
Üheteistkümne kilomeetri pikkune rada kulges Jumalasünnitajale pühitset kiriku juurest Saha püha Nikolause kabelini, mööda vanu külasid ja põlluääri, karjääriserva ja metsatukka. Käidi ja peatuti. Seisatati selleks, et mõelda ülimaile voorusile – usule, lootusele ning armastusele. Karjastena ja eestpalvetajaina olid rännakul toeks isa Sakarias ning Ingmar Kurg.
Mindi risti järel ja viirukisuitsus, teelolemise laulu lauldes, palveid lugedes või endasse vaadates ja vaikides, mindi Saha kabelisse, et taas kord ühiselt palvetada ja laulda Taizé laule. Tagasigi mindi teadmisega, et kuhugi kohale jõutud veel ei ole, et Kristuse järgijaina oleme ikka veel Teel, annaks vaid Jumal, et me sealt teelt ei eksi.

Margus Kirja