Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Oikumeenilised uudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /


Kristlikud kurdid kogunesid Tallinnas

EKNK Toompea Tallinna kurtide kogudus võttis nädalavahetusel vastu kristlikke kurte Euroopast. Korraldajate eesotsas olid Riho ja Alla Kurg. Ülistuspäevad said alguse Eestist, on vahepeal erinevates Euroopa riikides toimunud ning nüüd järjekorras kuues ülistuspäev oli taas Eestis.
Osalejaid, kokku ligi 80, oli kümnest Euroopa riigist, lisaks Kanadast. Esines viipekeelne laulja ja õpetaja Susan Graham (fotol) organisatsioonist Pentecostal Assembly of God Canada.

Eestisse on tulnud palvekliinikud
Eestis on alustanud tööd palvekliinikud (Healing Room). Esimene kliinik Tallinnas (Koskla tn 18) on olnud avatud üle viie kuu reedeõhtuti kaks tundi. Selle aja jooksul on Jumal teinud seal inimestele palju head. Eestvedajad Anton ja Merle Tuul soovivad sügisel alustada uute kliinikutega nii Tallinnas kui ka Tartus.
2. juunil kell 10 algab infopäev Tartus Maranata koguduses (Teguri 17). Jagatakse julgustavaid lugusid sellest, mida Jumal on palvekliiniku töö kaudu teinud. Healing Room’is palvetatakse vastavalt Jeesuse käsule füüsiliste ja psüühiliste haiguste ja sisemise tugevnemise eest. Lähiajal valmib Healing Rooms Estonia MTÜ-l kodulehekülg www.healingrooms.ee, praegu on see peamiselt soomekeelne.


Oikumeeniline palvepäev
Pühapäeval Tallinna Jaani kirikus peetud Tooma missa oli osa oikumeenilisest palvepäevast ja vanalinna kirikupäevast. Esitleti uut raamatut Tooma missast, mida sai ka kohapeal osta.
Missale järgnes Harjumaa palveseminar nelipühikirikus ning Jaan Tammsalu ja Tõnis Mäe kontsertmõtisklus Jaani kirikus, mis oli järjekordne palveüritus 28. juulil toimuva Kristuspäeva eel.