Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Nõva kogudus sai esimese õpetaja

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Laupäeval, 3. veebruaril kinnitati Nõva Püha Olavi koguduse õpetajaks Kaisa Kirikal (26), kes on lõpetanud Tartu ülikooli usuteaduskonna ja Usuteaduse Instituudi pastoraalseminari.

Ametisseseadmise viisid läbi Lääne praost Tiit Salumäe, abipraost Leevi Reinaru ning aasta vaimuliku tiitliga pärjatud Ants Leedjärv Kullamaalt. Kaasa teenisid Ridala ja Martna koguduse õpetaja Kari Tynkkynen ja jutlustaja Heli Reichardt. Peapiiskopi allkirjaga kinnituskirja Kaisa Kirikali ametissenimetamise kohta luges ette kauaaegne Nõva kooli direktor, juhatuse esimehe asetäitja Aino Aarniste.

Kaisa ametisseseadmine langes kokku küünlapäevaga ja seetõttu olid tema jutluse aluseks vana Siimeoni õnnistussõnad Jeesuse templissetoomisel. Nii kinnitas noor õpetaja iseennast ja kogudust mõtisklusega kristlase osast koguduses ja maailmas. «Kristuse jünger ei ole mugav olla, aga see polegi elu eesmärk,» ütles Kaisa ja rääkis Sõna kuulutamisest ning apostel Paulusest, kes õpetab, kuidas Jeesuse eeskujul kõlbelist elu elada.

«Pole oluline, millal sa viinamäele tööle tulid, kas esimeste või viimaste seas,» rõhutas Kaisa. «Oluline on mõista, et meie kaudu kõnetab Jumal oma lapsi,» lisas ta ning kutsus üles valima seda teed, mis viib lähemale Jeesusele, mida me käime koos Temaga kiites ja tänades.

Praost Tiit Salumäe pühitses teenistusel Nõva kiriku uued armulauariistad – sõpruskoguduste ja praostkonna ühise kingituse.

«Et Nõva kogudus saab oma õpetaja, on tõeliselt ajalooline,» ütles Salumäe. Pärast raamatutest järelevaatamist selgus, et iseseisev kogudus eksisteerib Nõval küll 24. augustist 1919, aga päris oma õpetajat pole seal varem olnud.

Oma asukoha tõttu on Lääne maakonna äärealal asuv Nõva varem kuulunud Lääne-Harju praostkonda. «On olnud aegu, kus koguduse edasine eksistents on olnud küsimärgi all,» meenutas Salumäe ja rõhutas, kui tähelepanuväärne on asjaolu, et nüüd on kogudusel noor, haritud ja pühendunud õpetaja, kes ka elab kohapeal.

«Otsus Nõvale tulla ei sündinud üleöö, vaid pikas järelemõtlemises ja palves,» ütles Kaisa Kirikal Eesti Kirikule. «Usus ja Isa tahet usaldades on see samm teoks saanud.» Lisaks Nõvale teenib Kirikal ka Noarootsi kogudust ning peab vajadusel jumalateenistusi eelmisel aastal taastatud Rooslepa kabelis.

Heli Reichardt